Geçtiğimiz günlerde sanal alemde muz video çekerek, provokatif paylaşım yapan 45 Suriyeli sınır dışı edildi.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre  geçtiğimiz günlerde sanal alemde muz yeme videosu çekerek,provokatif paylaşımlarda yapan 45 suriyeli hakkında karar çıktı. Paylaşım yapan bu kişiler tespit edilip gözlatına alındıktan sonra sınır dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezlerine sevk edildi

Göç İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonuna bağlı Göç ve Uyum Alt Komisyonu'nda düzensiz göçle mücadele konusunda genel bilgi veren Başkan Yardımcımız, kendisine yöneltilen sosyal medyada paylaşılan provokatif muz görüntüleri ile ilgili bir soruya cevap verirken sorunun cevabı yazılı olarak istenmiş, sözlü cevap yarım kalmış bu da kamuoyuna yanlış yansıtılmıştır. Bahse konu provokatif paylaşımları yapan 45 yabancı uyruklu şahıs tespit edilmiş, bu şahıslar adli işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezlerine sevk edilmiştir. İşlemleri devam eden 45 yabancı uyruklu şahıs halen Geri Gönderme Merkezlerinde idari gözetim altında bulunmaktadır" denildi.

Gözden kaçırmayın

Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde? Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde?

Ne olmuştu?

Bir fenomen tararfından yapılan sokak röportajında bir vatandaşl “Ben muz yiyemiyorum, siz kilolarca muz alıyorsunuz?” söylemi üzerine sosyal medyada, bazı yabancı uyruklular, muz yedikleri görüntülere ilişkin paylaşımlarda bulunmuştu. Paylaşımlara tepkilerin gelmesi sonucu soruşturma başlatıldığı duyurulmuştu.