Dünya

Musul’da Geniş Kapsamlı DEAŞ Operasyonu

Terör örgütü DEAŞ’a karşı 4 koldan büyük bir mücadele verilmekte. Örgütün tamamen bitirilebilmesi adına Türk Silahlı Kuvvetlerimiz büyük bir çabayla operasyonlarını son hızıyla sürdürmekte ve teröristlerin Suriye’den atılabilmesi adına büyük bir mücadele ortaya koyulmakta. Ülkemize sınır olan Suriye’de sürekli olarak terör örgütü DEAŞ bombalarının patlaması ve bununla birlikte zaman zaman da sınır ilimiz olan Kilis’e de bu saldırıların sıçraması sebebiyle, örgütün bölgeden tamamen atılabilmesi adına askerlerimiz teröristlerin Suriye’den çıkarılabilmesi adına bütün imkanlarını seferber etmekte. Gözlerini tek bir an bile kırpmadan, kar kış demeden bütün iklim şartlarında silahlı terör örgütü DEAŞ teröristlerine göz açtırmayan kahramanlarımız büyük bir başarı da elde etmiş durumda. Aynı zamanda bölge halkına da sürekli zulmeden ve kan kusturan, Müslüman görünümlü olmasına rağmen Müslümanlıkla hiçbir şekilde ilişkisi olmayan ve dini hainliklerine alet eden silahlı terör örgütü DEAŞ, başarılı bir şekilde önlenmeye ve etkisiz hale getirilmeye devam ediyor.

Musul kentinin batısında bulunmakta olan silahlı terör örgütü DEAŞ teröristlerini tespit edildi ve bölgeye geniş kapsamlı operasyon düzenlendi. Terör örgütü DEAŞ’ın üst düzey yetkilisinin de hedef alındığı operasyon sonucunda toplam 13 teröristin öldürüldüğü ve toplam 18 teröristin de yaralandığı bilgisi aktarıldı. Silahlı terör örgütüne karşı gerçekleşen bu operasyonun aynı zamanda kimin tarafından gerçekleştirildiği belirtilmedi.

Bölgenin Doğu Yakası Tamamen Kontrol Altında

DEAŞ teröristlerinin Musul’un büyük bir bölümünü ele geçirdiği ve bölgede her türlü haince faaliyetleri planladıkları belirtiliyordu. Ancak Irak Hava Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamalarla birlikte, gerçekleşen operasyonlar sonucunda Musul’un doğu yakasının tamamen silahlı terör örgütü DAEŞ mensuplarından arındığı ve bölgenin tamamen kontrol altında bulunduğu belirtildi. Örgütün tamamen işlevsiz hale getirilebilmesi ve bütün dünyadan silahlı terör örgütü DEAŞ’ın tam anlamıyla silinebilmesi adına da operasyonların sürdürülmekte olduğu bilgisi aktarıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı