Mustafa Kemal Atatürk'ün Bulgar kızı Dimitrina Kovaçev'e olan imkansız aşkı film oluyor! Oyuncular kim? Yapım şirketi kim? İşte tüm detaylar

Mustafa Kemal Atatürk’ün Bulgar kızı Dimitrina’ya olan imkansız aşkı sinema filmi oluyor!

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün kavuşamadığı imkansız aşkı Bulgar Dimitrina ile olan aşkı film oluyor.

Atatürk'ün "Gençliğimi bıraktım Sofya’da" dediği aşkı Dimitrina'yla kavuşamadığı aşkı sinema filmi olarak seyirciyle buluşacak. Şimdiden filmde kimin Dimitrina'ya hayat vereceği merak konusu oldu.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kavuşamadığı aşkı olarak bilinen Bulgar kızı Dimitrina’yla hüzünlü aşk hikayesi sinemaya geliyor. 

Fimin yapımcılığıını son olarak Dilberay filminin ortak yapımcısı olan Fikri Harika Prodüksiyon üstlenecek. Filmin 2023 yılında vizyona girmesi bekleniyor.

Mustafa Kemal Atatürk'ün henüz genç bir subayken tanıştığı ve güzelliği karşısında büyülendiği General Stilyan Kovaçev’in kızı Dimitrina'ya olan aşkı merak konusu oldu. 

Mustafa Kemal evlenme teklif etse de General kızını vermeyi uygun görmez ve bu aşk bitmek zorunda kalır.

Gözden kaçırmayın

Yargı Dizisine Büyük Tepki! Sosyal Medya Yıkıldı! Yargı Dizisine Büyük Tepki! Sosyal Medya Yıkıldı!

Mustafa Kemal'in "Bir kız sevdim ataşeyken, vermediler Gençliğimi bıraktım Sofya’da" dediği bu aşkın hikayesi sinemada anlatılacak.