Mersin'de 10 gündür kayıp olan ve 10 gün sonra cansız bedenine ulaşılan 3 yaşındaki Müslüme Yağal'ın ölümü ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında dede Hasan Yağal tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gözden kaçırmayın

Selvi Kılıçdaroğlu'nun Beymen Sweati Gündem Oldu! Selvi Kılıçdaroğlu'nun Beymen Sweati Gündem Oldu!

10 Kasım günü Konya'dan Mersin'in Gülnar ilçesine gelen ve 175 metre rakımlı Yanışlı Mahallesi'nde çadır kuran Yağal ailesinin 3 yaşındaki kızı Müslüme Yağal, çadırından çıktıktan sonra kaybolmuş ve 10 gün boyunca arama ekipleri tarafından aranmıştı. Arama çalışmalarının 10. gününde ailesinin çadır kurduğu yere 7 kilometre uzaklıktaki yerde çalıların arasında Müslüme'nin cansız bedeni ne rastlanıldı.

müslüme yağal

Müslüme'nin cansız bedeni, Gülnar Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken küçük kızın ölümüyle ilgili bir soruşturma başlatıldı. Başlatılan soruşturma kapsamında Müslüme'nin ölümüne ilişkin annesi babası ve kardeşlerinin yanı sıra bazı aile yakınlarının ifadeleri alınması için adliyeye çağrıldı. Burada savcılık soruşturması tamamlanan 8 kişiden dede Hasan Yağal'ın tutuklanmasına karar verildi. 

hasan yağal

Adliye'de Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarılan dede Hasan Yağal, mahkeme kararıyla tutuklanarak cezaevine gönderilirken küçük kızın ailesi ve diğer aile yakınları ise savcılık kararıyla serbest bırakıldı.