Geçtiğimiz günlerde Mersin'in Gülnar ilçesinde ortadan kaybolan ve sonrasında cansız bedeni bulunan 3 yaşındaki Minik Müslüme'nin olayı ile ilgili olarak soruşturma devam ederken, yapılan DNA testlerinde Müslüme Yağal'ın dedesi babası çıktı

Geçtiğimiz günlerde Mersin Gülnar'da aniden ortadan kaybolan ve 10 sonra cansız bedeni bulunan 3 yaşındaki minik Müslüme'nin olayı ile ilgili olarak soruşturma devam ederken,  polis kan donduran bilgilere ulaştı.

Müslüme Yağal'ın dedesi babası çıktı

Minik Müslüme'nin ölümünden sonra titizlikle yürütülen soruşturma kapsamında Müslüme Yağal'ın dedi polis tarafından göz altına alındı ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. Soruşturma sürerken adli tıptan gelen DNA raporu ise herkesi şok etti. Yapılan DNA testlerinde Müslüme Yağal'ın dedesi babası çıktı.

Gözden kaçırmayın

Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı? Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı?

Müslüme'nin cesedinden Adli Tıp görevlilerince alınan DNA örneği annesi ile uyumlu çıkarken babası ile uyumsuz çıktı. Küçük kızın DNA örneği ise dede Hasan Yağal ile uyumlu çıktı. Bu durum Müslüme'nin gerçek babasının Hasan Yağal olduğunu ortaya koydu.

Öte yandan ailenin arama kurtarma ekiplerini ters yöne yönlendirdiği iddia edilirken, anne Selvi Yağal'ın duyarsız açıklamaları dikkat çekmişti. Gülnar Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında 8 aile üyesi gözaltına alınırken 7'si serbest bırakıldı.

Küçük kızın babasının babası olan 70 yaşındaki dede Hasan Yağal ise çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.