Geçtiğimiz aylarda bir oyala karışan sosyal medya fenomeni Murat Övüç’ün oğlu Burak Can Övüç ve 3 arkadaşı hakkında açılan dava İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuksuz olarak yargılanan sanıklar Burak Can Övüç, Ergin Ergin, Alptuğ Kayı, Ahmet Bağrıyanık, avukatları ile birlikte katılırken polis memurları M.P., S.Y., M.G. de avukatları ile birlikte duruşmada hazır bulundu.

Murat Övüç'ün oğlu Burak Can Övüç

Polis memurlarına karşı direnme ve polise görevini yaptırmama suçlamasından yargılanan 4 sanık hakkında mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanık Ahmet Bağrıyanık’ın müşteki olarak davada yer alan polis memurlarına hakaretler etmesi nedeniyle 2 yıl 1 aydan 11 yıl 3 aya kadar hapis cezası ile yargılanmasını talep ederken diğer sanıkların kamu görevinde olan memura görevini yaptırmamak için direnme suçlamasından 10 aydan 7 yıl 9 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları talep etti.

4 sanık mahkemede yaptıkları savunmalarında haklarında yapılan suçlamaları kabul etmediklerini ve beraatlerini istediklerini mahkeme heyetine sunarken, mahkeme sanıkların avukatlarına mütalaaya karşılık bir savunma yapmaları için ek süre verilmesine karar verdi ve duruşmayı erteledi.