Elektrik, gaz, telefon ve internet faturaları ödenmediğinde ve verilen hizmet kesintiye uğradığında vatandaşlar faturalarını ödemek zorunda kalıyordu

Müjde! Açma Kapama Bedelleri Tarih Oluyor. Elektrik, gaz, telefon ve internet faturaları ödenmediğinde ve verilen hizmet kesintiye uğradığında vatandaşlar faturalarını ödemek zorunda kalıyordu. Bu sorun ortadan kalkıyor. Gecikmeli ödemelerde açma kapama bedelleri yok olmak üzere. Ayrıca yol ve köprülerde kaçak geçiş cezalarının yarıya indirilmesi Meclisin gündeminde.

Meclis Sanayi Komisyonu geçtiğimiz günlerde Tüketiciyi Koruma Yasası'nı çıkardı. Söz konusu yönetmelikte telefon, cep telefonu ve interneti açıp kapamak için para alınmaması, 3 yıldır kullanılmayan cep telefonu hatlarının bloke edilmesi şeklinde, yollarda ve köprülerde kaçak geçişler için okunan para cezalarının yarısının ödenmesi gibi bazı düzenlemeler geliyor.

Artık Fazla Ödeme Yok

İlgili bakanlıkla açma-kapama bedelleri ile ilgili bir çalışma başlattı. Müjde! Açma kapama bedelleri tarih oluyor. Önümüzdeki günler yapılacak düzenlemeler beraberinde sabit telefonlar ve cep telefonlar ile ilgili bir düzenleme ortaya çıkarılıyor. Açma-kapama özelinde eğer hizmet kişileri ilgilendirecek bir hizmet değilse yani personel görevlendirilmesine gerek kalmayan işlemler ise bu işlemlerden ücret alınmayacak. İşin aslı dijital ortamda açma kapama işlemi yapılabiliyorsa bu işlemden açma kapama bedeli alınmayacak. Cep telefonu ve ev, işyeri internetleri bu tanıma uymaktadır.

elektrik-faturasi-yuksek-gelenler-hemen-pttye-gidin-karsiliksiz-171-tl-verilecek-sadece-faturay-2

Gözden kaçırmayın

Emekliye Müjdeli Haber: Emekliye Garanti Bankası 30000 TL Ödeme Veriyor Emekliye Müjdeli Haber: Emekliye Garanti Bankası 30000 TL Ödeme Veriyor

Mevcut düzende 7 yıl kullanılmayan cep telefonu hatları iptal edilebilmekteydi. Yeni düzenlemeyle bu sürenin 2 ya da 3 yıla çekilmesi planlanıyor. Bu şekilde klonlamaya engel olunacak yani kaçakçılığın da önüne geçilmiş olacak.