Muhtaç Asker Ailelerine Verilen Sosyal Yardıma Zam Yapıldı

Aile. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal yardımlardan olan Muhtaç Asker Ailesi Yardım Programı kapsamında ödenen yardıma zam yaptıklarını açıkladı.

Muhtaç Asker Ailelerine Verilen Sosyal Yardıma Zam Yapıldı
21 Nisan 2020 - 15:40

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk sosyal yardım alan asker ailelerine güzel haber verdi. Bakan Selçuk'un açıklamasına göre Muhtaç Asker Ailesi Yardım Programı yapılan yardımlar zamlandı.

Asker ailelerine verilen sosyal yardımlar hakkında açıklama yapan Bakan Selçuk, “Muhtaç Asker Ailesi Yardım Programı kapsamında belirli şartları taşıyan asker ailelerine aylık ödemeleri 275 TL'den 400 TL'ye çıkarttık. Sosyal yardım konusunda bakanlığımızın çalışmalarını geliştirmeye devam ediyoruz. İlerleyen günlerde vatandaşlarımıza güzel haberler vermeyi sürdüreceğiz.” dedi.

Belirtilen kapsama giren ve bu sosyal yardımlardan faydalanan vatandaşlar Mayıs ayından itibaren zamlı ödemeleri almaya başlayacaklar.

MUHTAÇ ASKER AİLESİ YARDIMI NEDİR

Askere giden vatandaşların muhtaçlık durumunda ailelerine ödenen sosyal yardımdır. Evli olan vatandaşların eşlerine ödenir. Bekar olan vatandaşların annelerine ödeme yapılır. Anneleri ölmüş olan askerlerin muhtaçlık durumuna göre babalarına da ödeme yapılmaktadır.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum