Yaşam

Muğla'daki orman yangınlarını kimin çıkardığı ortaya çıktı!

Geçtiğimiz günlerde yaz aylarının gelmesiyle birlikte orman yangınları da artmaya başlamıştı. Yazlık bölgelerde meydana gelen yangınlar kimi zaman tatilcilerin unuttuğu mangallardan kaynaklanırken son olarak Muğla’nın Dalaman ilçesinde ve Fethiye’de çıkan çıkan orman yangınlarının sorumlusu alçak terör  örgütü PKK’nın uzantısı olan ‘Halkların Birleşik İntikam Milisleri’ olduğu ortaya çıktı.

TURİSTİK BÖLGELERDEKİ ORMANLARI ATEŞE VERDİLER

Muğla’da turistlerin en fazla ziyaret ettiği ilçeler Dalaman ve Fethiye’de çıkan yangınlar herkesi üzmüştü. Saat 15.00 sıralarında Fethiye’nin Karaçulha Mahallesi’nde bulunan Muğla Büyükşehir Belediyesi Sebze Meyve Toptancı Hali arkasındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıkmış ve yangın kısa bir süre sonra müdahale altına alınarak söndürülmüştü.

HAİNLER ÜSTLENDİ

Muğla’nın Dalaman ilçesine bağlı Karacaağaç Mahalle Mezarlığı’nda da aynı şekilde yangın çıkmış 400 hektarlık ağaçlık alan kül olmuştu. Çıkan yangına yaklaşaık 20 helikopter havadan, 77 arazöz ve 426 yangın söndürme personeli karadan müdahale ederek yangının söndürülmesini sağlamıştı.

Çıkan yangınların nedeni araştırıldığı sırada Türkiye’yi kana bulayan hain terör örgütü PKK’nın uzantısı olan ‘Halkların Birleşik İntikam Milisleri’nin çıkardığı ortaya çıktı. Terör örgütü PKK’lıların üstlendiği yangında yapılan müdahalelerde can kaybının olmaması sevindirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu