25 gündür kayıp olan kadının yakınları Müge Anlı’ya katıldı. “Beni kim ne kadar merak edecek?”

Gözden kaçırmayın

Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı! Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı!

Ekranların vazgeçilmez sabah kuşağı programı Müge Anlı ile Tatlı Sert programın da bu kez şok bir kayıp olayı ekranlara getirildi. Fenomen sabah programı, izleyiciyi hikayesi ile şaşkına uğratan bir kayıp vakası ile gündeme geldi.

25 Gündür Kayıp

İstanbul Gaziosmanpaşa’da yaşayan 50 yaşındaki Türkan Günday, 25 gün öncesinde kendi ölüm ilanını sosyal medyada paylaştıktan sonra kayıplara karıştı. Kardeşi ve yeğeni Müge Anlı’ya başvurarak Günday’ın bulunması için yardım istedi. İki çocuk annesi kadın dakikalar sonrasında bulundu.

Whatsappta Öldüğünü İlan Etti

İstanbul’da yalnız yaşayan iki çocuk annesi kadın önce whatsapp durumundan kendi ölüm ilanını paylaştı. Dumuna attığı görselin üzerine “Ölsem cenazeme kaç kişi gelecek?” notunu ekleyerek  soru sordu. Aynı görselde öldüğünü belirterek cenazesinin kaldırılacağı camiiyi de paylaşarak whatsapp durumumu görüntüleyenleri şaşkına çeviren kadın, bu paylaşımdan sonra kayıplara karıştı. Paylaşıma cevap verenlere hap içtiğini hastaneye kaldırıldığını o sıra ölse cenazesine kimlerin geleceğini merak ettiği için o tarz bir paylaşım yaptığını söyledi. Daha önce de bir kaç kez bu tarz paylaşımlar ve garip tavırları tarafından belirtilen kadının 25 gündür ortada olmamasının endişesi ile Müge Anlı ve ekibi hemen 50 yaşındaki kadını aramaya çalışmalarına koyuldu.

Telefonla Bağlanan Kadın Olayı Aydınlattı

Programın yayınlanmaya ve bu konu işlenmeye devam ederken, kısa süre içerisinde sevindirici bir haber geldi. Müge Anlıya telefonla bağlanan Songül Kızılçay isimli kadın, Günday’ın hayatta olduğunu, evlenmek için İstanbul Gaziosmanpaşa’dan ayrılarak Bartın’a gittiğini belirtti. Telefon bağlantısının devamında açıklamalarda bulunan kadın, Türkan Günday’ı bir arkadaşı sayesinde tanıdığını, bir kaç kez görüştüklerini, evinde misafir olarak ağırladığı sırada kendisine İstanbul’da sıkıldım. Yalnızım. Ölsemde kimsenin haberi olmayacak. İyi birini bulursam evlenirim dediğini belirtti. Kendisinin de bekar bir dayısı olduğunu ve evlenmek istediğini belirten kadın, Türkan Günday’ın Bartın’a dayısının yayına evlenmeye gittiğini söyledi.