Bursa'nın İnegöl ilçesinde anayolda kendi ve diğer sürücülerin canını hiçe sayarak yattıkları motosikletleriyle yarış yapan iki genç gözaltına alındı.

Bursa’da gerçekleşen olayda edinilen bilgilere göre Bursa-Ankara karayolu üzeri İnegöl çıkışında motosikletleri üzerinde yatarak yarış yapan iki genç ekipler tarafından yakalandı.  
Ölümle adeta burun buruna kalan gençler, araçların arasından hatalı sollamalarda yaparak hem kendi canlarını hem de yoldaki diğer sürücülerin hayatlarını tehlikeye attılar. Yaşanan o anlar yoldan geçen bir sürücünün amatör kamerasına saniye saniye kaydedildi. Görüntülere sosyal medya üzerinden tepkiler yağdı.

Gözden kaçırmayın

Cem Gürdeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şu An Ne İş Yapıyor? Cem Gürdeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şu An Ne İş Yapıyor?

hapis cezası
Bu görüntüler sonrasında harekete geçen İnegöl Jandarma Komutanlığı ekipleri şahısların kimliklerini tespit ederek gençleri yakaladı. Kimliği tespit edilen sürücüler H.K. Ve M.B.'ye trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçundan 315'er lira idari para cezası uygulanırken, 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile yargılanacaklar.

Motosikletlerin üzerine yatarak yarış