Ekonomi

Milyonlarca Vatandaşa Yardım Yapılacak! Açık Kapı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Açık Kapı Yardım Başvurusu Sonuçları Nereden Öğrenilir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'de ihtiyaç sahiplerine sosyal yardımların devam edeceğini açıklamasının ardından Açık Kapı yardım başvurusu büyük ilgi görmeye başladı. Koronavirüs önlemleri içeriğince devreye sokulan Açık Kapı yardım başvurusu ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara maddi yardım yapılıyor. Açık Kapı yardım başvurusu nasıl yapılır? Açık Kapı yardım başvurusunu kimler yapabilir? Açık Kapı yardım başvurusu sonuçları nasıl öğrenilir?

Açık Kapı yardım başvurusu, Türkiye’de ihtiyaç sahibi vatandaşların sorunlarına çare oluyor. Hem internet hem de e-devlet üzerinden yapılan başvurular ayrıca valilik ve kaymakamlıklara telefon yoluyla da yapılabiliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu Açık Kapı yardımları büyük bir memnuniyetle karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ahkkında, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında milletimizin yanında olduğumuzu gösteren çok sayıda icraata imza attık. Emeklilerimizin yanında olduğumuzu en düşük emekli maaşını 1500 TL’ye çıkartarak ve emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyelerini Mayıs ayından Nisan ayına çekerek gösterdik. 2 Milyon 111 Bin aileye 1000’er TL nakdi yardımda bulunarak garip gurebanın yanında olduğumuzu gösterdik. Şimdi de 2 Milyon 300 bin haneye yardım için hazırlıklarımıza başladık ve bitirmek üzereyiz. Özellikle günlük çalışan ve bu süreçte işlerini kaybeden vatandaşlarımızı yalnız bırakmayacağız. Bu vatandaşlarıma sesleniyorum lüftfen valiliklere ve kaymakamlıklara ihtiyaçlarını telefon aracılığı ile bildirsinler. Bunun iletilmesi durumunda devletimiz gereken yardımı kendilerine iletecektir.” dedi.

AÇIK KAPI NEDİR?

Açık Kapı, Türkiye’de vatandaşlarla devlet arasındaki koordinasyonu en üst seviyede kuran ve ihtşyaç sahibi vatandaşların bu sorunlarına çözüm üreten sistemin adıdır. Valilik ve kaymakamlıklar tarafından yürütülür. Bu sistem Cumhurbaşkanlığı bütçesi tarafından finanse edilir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bahsettiği yardımlara Açık Kapı ismi verildi. Buna göre bu yardıma başvuran vatandaşlar yardım alacaklar. Açık Kapı yardım başvuruları ise internet arcılığı ile e-devlet üzerinden ya da acıkkapi.org.tr sitesinden yapılabiliyor. Vatandaşlar buişlemleri yaparlarsa sosyal yardımlara kavuşup sıkıntılarını çözecekler.

AÇIK KAPI YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Açık Kapı yardım başvurusu yapacak vatandaşlar internet üzerinden ilgili mecralarda karşılarına çıkacak formu doğru bilgilerle doldurmak zorundalar. Bahsi geçen formda vatandaşlardan TC Kimlik numaraları, as, soyad, başvuran vatandaşın annesinin kızlık soyadı, cep telefonu numarası ve aylık geliri bilgileri soruluyor. Bunları doldurup işlemi bitiren vatandaşlar Açık Kapı yardımları başvurusu işlemini bitirmiş oluyorlar.

AÇIK KAPI YARDIM BAŞVURUSU SONUÇLARI

Açık Kapı yardım başvurusu yapan vatandaşlar bu sonuçları nereden ve nasıl öğrenebileceklerini merak ediyorlar. Bu başvuruyu yapan vatandaşlar e devlet ve acikkapi.gov.tr üzerinden yapacakları sorgulamayla sonuçları elde edebiliyorlar.Eğer yardım başvuruları onaylanırsa ne şekilde yardım edileceği taraflarına bildiriliyor.

Açık Kapı yardım başvurusu işleminde vatandaşlara onay kodu gönderilmektedir. Bu kodu sisteme girmeyenler Açık Kapı yardım başvurusu işlemini tamalamış sayılmayacaklar.

AÇIK KAPI YARDIM BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı