Milyonlarca Araç Sahibini Üzecek Resmi Açıklama! Benzin Ekim Ayına Zamla Giriyor!

Türkiye'de ekonomik göstergeler vatandaşın cüzdanına olumsuz yansımaya devam ediyor. Artan dolar kurunu nedeniyle akaryakıt ürünlerine zam yapılmasına dair karar uygulamaya sokuldu. Bugün yapılan resmi açıklamaya göre benzine zam yapıldı.

Milyonlarca Araç Sahibini Üzecek Resmi Açıklama! Benzin Ekim Ayına Zamla Giriyor!
30 Eylül 2020 - 16:40

Dünya petrol piyasasında petrol ürünlerinin fiyatlarında gerileme olmasına rağmen Türkiye'de dolar kuru nedeniyle akaryakıt ürünlerinin maliyetlerinde yükselme meydana geldi. Dolara endeksli olan petrol ürünleri rafinerilerden alınan fiyatlarla yeniden hesaplanıyor. ortaya çıkan maliyet ve ek ücretlerle akaryakıt ürünlerinin ortalama fiyatları belirleniyor.

BENZİN ZAMMI RESMEN AÇIKLANDI!

Dolar kurundaki yükseliş çok sayıda kalemde zama neden olurken bu zamdan bugün benzin de etkilendi. Enerji Petrol gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından hesaplanarak belirlenen benzin fiyatlarına zam uygulanacağı resmen açıklandı.EPGİS tarafından yapılan resmi duyuruya göre benzin fiyatları bu geceden itibaren geçerli olmak üzere litre başına 14 kuruş zamlandı. Bugün sabah saatlerin benzinin 11 kuruş zamlanacağı petrol sektöründe dile getirilmişti. Ancak dolar kurundaki değişimler benzin zammını da arttırmış oldu.MOTORİNE DE ZAM GELECEK!

Öte yandan bir diğer akaryakıt ürünü olan motorinin zam alıp almayacağı da merak ediliyor. Petrol sektörü uzmanlarına göre motorine de dolar kuru baz alınarak zam yapılacak. Ancak bu zammın cuma günü açıklanması bekleniyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum