Milli Eğitim Bakanlığı Yeni Dönemin Yeni Kurallarını Açıkladı! İşte Yeni Yüz Yüze Eğitimin Tüm Detayları!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yüz yüze eğitimde uygulanacak yeni kurallar belirlendi. Okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün boyunca yüz yüze eğitim uygulanacak. Diğer sınıflarda ise hangi yolların izleneceği de detaylarıyla açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Yeni Dönemin Yeni Kurallarını Açıkladı! İşte Yeni Yüz Yüze Eğitimin Tüm Detayları!
08 Ekim 2020 - 19:34

Milli Eğitim Bakanlıpı yüz yüze ve uzaktan eğitimdeki geçiş sürecinde uygulanacak kurallarla ilgili olarak milli eğitim müdürlüklerine resmi yazı gönderdi. Gönderilen yazıda Türkiye'de okullarda yeni dönemin yeni kuralları detaylarıyla bildirildi.

YENİ DÖNEMİN YENİ KURALLARI AÇIKLANDI!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karara göre ilkokul 1,2,3,4 ve ortaokul 8. sınıflarda haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak. Bu yüz yüze eğitimlerin toplam saati ise 12 ders saati olacak. İmam hatip orta okullarında bu 12 saat sınırı 14 saat olarak uygulanacak. Lise hazırlık sınıfları ile 12. sınıflarda haftalık ders saati sınıf 16 saat olarak belirlendi.DERSLER 30 DAKİKA OLACAK

Sınıflarda öğrencilerin yerleşimine azami özen gösterilecek. Sosyal mesafeye göre gruplara ayırma işlemi yapılacak. Derslerin süreleri 30 dakika ile sınırlandırılacak. Teneffüsler ise 10 dakikadan fazla olmayacak.

CUMARTESİ GÜNÜ DE DERS OLACAK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan son karara göre ilkokullarda ve ortaokul 8. sınıflarda valiliklerin karar vermesi durumunda cumartesi günleri de yüz yüze eğitim programı uygulanabilecek. Köy okullarında ise derslerin tamamı yüz yüze işlenecek.YÜZ YÜZE EĞİTİM DERSLERİ BELİRLENDİ

İlkokul ve ortaokullarda Türkçe, Hayat Bilgisi, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve yabancı dil dersleri yüz yüze eğitim yoluyla işlenecek. 

İSTEMEYEN ÇOCUĞUNU OKULA GÖNDERMEYECEK AMA MÜFREDATTAN SORUMLU OLACAKLAR

Öte yandan yüz yüze eğitim için çocuklarını okula göndermek istemeyen velilerden yazılı onay talep edilecek. Okula gitmeyen öğrenciler uzaktan eğitimle derslerine devam edecekler ama sınıfın tüm müfredatından da sorumlu tutulacaklar.


YORUMLAR

  • 0 Yorum