Milli Eğitim Bakanlığı 500.000 Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? MEB Ücretsiz Tablet Başvuru Linki Var Mı?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak olan 500.000 ücretsiz tablet ile alakalı olarak büyük bir merak yaşanıyor. Ücretsiz tabletler kimlere dağıtılacak? Ücretsiz tabletlerin dağıtımı ne zaman yapılacak? MEB ücretsiz tablet dağıtımı için başvuru yapılacak mı? MEB ücretsiz tablet başvuru linki var mı? 

Milli Eğitim Bakanlığı 500.000 Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? MEB Ücretsiz Tablet Başvuru Linki Var Mı?
12 Ekim 2020 - 10:12

Türkiye'de uzaktan eğitimin bir süre daha devam edecek olması nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ücretsiz tablet seferberliği ilan edildi. İhtiyaç sahibi öğrencilere Milli Eğitim bakanlığı ilk etapta 500.000 ücretsiz tablet dağıtacak.

MEB ücretsiz tablet dağıtımı ile alakalı olarak vatandaşlar büyük bir merak içerisindeler. Bu ücretsiz tabletler kimlere verilecek? MEB ücretsiz tablet dağıtımı ne zaman başlayacak? MEB ücretsiz tablet dağıtımı için başvuru olacak mı? Ücretsiz tablet dağıtımı başvuru linki belli oldu mu?  Öğrenciler ücretsiz tabletleri nereden alacaklar?




MEB 500.000 ÜCRETSİZ TABLET KİMLERE VERİLECEK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek olan 500.000 ücretsiz tablet ile alakalı olarak önemli son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Buna görte ücretsiz tabletlerin kimlere verileceği belli oldu. Ücretsiz tabletlerin dağıtımında uygulanacak olan kurallar belirlendi. İhtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak olan ücretsiz tabletler için ihtiyaç sahipliği nasıl belirlenecek? Ailenin ekonomik durumu, okuyan kardeş sayısı, uzaktan eğitime devam edip edemediği, özel gereksinimleri olup olmadığı, öğretmen raporları gibi kriterlere göre ücretsiz tabletlerin dağıtımı yapılacak.



MEB ÜCRETSİZ TABLET DAĞITIMI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?



MEB ücretsiz tablet dağıtımının ne zaman yapılacağı da belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasına göre ücretsiz tabletlerin dağıtımı bugün resmen başladı. Bugünden itibaren belirlenen ihtiyaç sahibi öğrenciler okullarından ücretsiz tabletleri alabiliyorlar.

MEB ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR, BAŞVURU LİNKİ NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı ücretsiz tabletler ile alakalı olarak belirlediği esaslara göre bu konuda başvuru kabul edilmeyecek. İhtiyaç sahibi öğrenciler okullar ve sınıf öğretmenleri tarafından belirlenerek Milli Eğitim İl Müdürlüklerine bildirilecek. Bu şekilde ücretsiz tablet alacak öğrenciler tespit edilecek.




MEB ÜCRETSİZ TABLET DAĞITIMI NASIL OLACAK?

MEB ücretsiz tablet dağıtımının nasıl olacağı da açıklandı. Buna göre okullarda okul idareleri ve sınıf öğretmenleri tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi öğrenciler okul yönetimlerince İl Milli Eğitim Müdürlüklerine bildirilecek. İl Milli Eğitim Müdürlükleri de ihtiyaç sahibi öğrenci listesiile kendilerine gönderilen tablet sayısını karşılaştırarak öncelikli ihtiyaç sahiplerine ücretsiz tabletlerini gönderecek. Ücretsiz tabletler öğrencilere sınıf öğretmenleri tarafından teslim edilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum