Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Son Dakika Açıklaması! Bakan Okulların Açılacağı Tarihi Duyurdu!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu akşam katıldığı televizyon programında, okulların açılacağı muhtemel tarihi paylaştı. Selçuk, normalleşme sürecine girilmesi durumunda okulların 1 Haziran'da açılabileceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Son Dakika Açıklaması! Bakan Okulların Açılacağı Tarihi Duyurdu!
29 Nisan 2020 - 23:48

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün yaptığı açıklamada, okulların açılış tarihine ilişkin bilgi verdi. Selçuk, normalleşme sürecinin yakalanması ve temenni edildiği şekilde devam etmesi durumunda okulların 1 Haziran'da açılabileceğini duyurdu.


Bugün öğle saatlerinde yaptığı açıklamada, uzaktan eğitimi tecrübe ettiklerini ve fayda gördüklerini belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu sürecin 31 Mayıs'a kadar uzatıldığını duyurmuştu. Bakan Selçuk, son açıklamasında ise merak edilen tarihi duyurdu.


Bir an evvel okulların açılmasını ümit ettiklerini vurgulayan Selçuk, katıldığı televizyon programında sadece eğitim ile ilgili değil, ekonomi, turizm ve diğer sektörlerde de 31 Mayıs sonrasında normalleşme adımları atılacağını düşündüğünü belirtti.


Okulların normalleşme sürecinde öğrenciler için dezenfektanla temizlenerek hazırlanacağını hatırlatan Bakan, ikinci döneme geçme durumu ile ilgili olarak da öğrencinin lehine bir uygulama içerisinde olacaklarını sözlerine ekledi.


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün öğle saatlerinde yaptığı açıklamada, öğrencilerin birinci dönem notlarına ya da zayıflarına bakarak kanaat kullanılmayacağını, her öğrencinin bir üst sınıfa geçişinde kolaylık sağlanacağını duyurmuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum