Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Açıkladı! Okullar Ne Zaman Tam Olarak Açılacak Ve Uzaktan Eğitimde Sınavlar Nasıl Olacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir televizyon kanalında canlı yayına katılarak milyonlarca velinin ve öğrencinin merak ettiği soruları cevaplandırdı. Bakan Selçuk okulların ne zaman tam olarak açılacağı ve uzaktan eğitimde sınavların nasıl yapılacağı konusunda çok önemli açıklamalar yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Açıkladı! Okullar Ne Zaman Tam Olarak Açılacak Ve Uzaktan Eğitimde Sınavlar Nasıl Olacak?
24 Eylül 2020 - 23:47

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk milyonlarca velinin ve öğrencinin merak ettiği soruları cevaplandırdı. Okulların yeniden tüm sınıflara açılması için yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi.

UZAKTAN EĞİTİMDE BAŞARILIYIZ

Uzaktan eğitimde Türkiye'nin çok başarılı olduğunu söyleyen Bakan Selçuk, “Uzaktan eğitimde Türkiyedünyanın en başarılı ilk 10 ülkesi arasında yer alıyor. Bu süreçte çok önemli bir projeyi devreye soktuk. Öğrencilerimizin tamamının uzaktan eğitime entegre olmasını sağladık. Elbette bazı sorunlar yaşanıyor ama bu böylesine devasa bir projenin değerini bence düşürmez.” dedi.

OKULLAR TÜM SINIFLAR İÇİN AÇILACAK MI?

Okulların tamamen açılması ile alakalı olarak da konuşan Bakan Selçuk, “Sürekli bu konuda uyarılar yapıyoruz. Bu bizim tek başımıza vereceğimiz bir karar değil. Eğer Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu onay verirse biz gerekli tedbirleri alıp tüm sınıflar için okulları açarız. Ancak öğrencilerimizin sağlıkları bizin en önemli önceliğimizdir. Bu nedenle adım adım gitmeyi doğru buluyoruz.” ifadelerini kullandı.

UZAKTAN EĞİTİMDE SINAVLAR NASIL OLACAK?

Uzaktan eğitimde yapılacak sınavlar ile alakalı olarak da konuşan Bakan Selçuk, “Okullarımızda önceden nasıl sınavlar yapıyorsak yine öyle olacak. Okul yönetimleri bu sınavların organizasyonunu yapacak. Sınavlarımız kesinlikle yüz yüze olacak. Ancak mümkün olduğu kadar az sınav yapmak istiyoruz. En alt limiti kullanacağız. Merkezi bir sınav düşünmüyoruz. Uygulanacak sistemi gelecek hafta açıklayacağız.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Öğretmen
  3 hafta önce
  Akılsız, duyarsır, bencil ve vurdumduymaz insanların sorumsuzluklarının bedelini, maalesef yavrularımız ödüyor!!! Maske takmayın! Mesafeye uymayın! Her türlü fedakarlığı ve çözümü, devletten bekleyin! El insaf!...
 • Güler yücel
  1 ay önce
  Ne hazırlıgından bahsediyorlar daha okullarda yazı tahtası yok dezenfektan yok maske yok sabun yok perde yok hizmetli çalışan güvenlik parası istiyorlar hafta 1 gün okul açıldı toplantı yapıldı velilerden para istiyorlar birde açıklama yapıyorlar her şey yapıyoruz eksik yok deniyor burası Ankaranın göbegi yenimahallede olan Şehit Mustafa Erdal İlkögretim okulu bunu her şey hazır devlet okulunda velilerden para toplıyorlar bu ne demek Milli Egitim bakanı sadece pembe yalanlarla konuşuyor gelip denetlesin çalışanların maaşını veliler neden öder bizler asgari ücret le geçinmeye çalişan insanlarız bizler ne yapalım
 • Hüseyin ayadın
  1 ay önce
  Ben bu şekilde öğrencilerin başarılı olacağını düşünmüyorum evinde internet di olanvz olmayan sistem doğru çalışmıyor birde sınaf diyorsunuz nasıl başarı bekliyorsunuz benim 3çocuğum var ben başarılı olacağını sanmıyorum