Meteoroloji'den Uyarı Var! Kuvvetli Yağış ve Kar Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hafta sonunda Türkiye'de gerçekleşecek hava olaylarının tahminleri yayınlandı. Buna göre bazı bölgelerde kuvvetli yağışlar meydana gelecek ve genellikle tüm bölgelerde hava bulutlu olacak.

Meteoroloji'den Uyarı Var! Kuvvetli Yağış ve Kar Geliyor!
25 Nisan 2020 - 14:33

 

Türkiye'de hava tahminleri konusunda yüz yıllık tecrübeyle oldukça isabetli rakamlar bildiren Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonunda ülke çapında gerçekleşecek hava olayları hakkında tahminde bulundu. Açıklanan rapora göre bugün ve yarın Türkiye'nin güney ve doğu kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak.

Orta Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu kuvvetli yağışlara sahne olacak. Yer yer sağanak yağışlar bu bölgelerde etkili olurken gök gürültülü sağanak yağışlar da görülecek. Özellikle bu bölgedeki vatandaşlar sel ve su baskınları konusunda uyarıldılar. Meteorolojiden yapılan açıklamada tedbirli olmaları istenen vatandaşların hafa sonunda kötü sürprizlere hazırlıklı olmaları gerektiği belirtildi.

Doğu Anadolu'nun kuzey doğusunun yükseklerinde kar yağışı meydana gelecek.

Diyarbakır'ın doğu kesimleri, Bitlis, Muş, Bingöl, Batman, Siirt ve Gaziantep'te kuvvetli yağışlar olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu bölgelerde yaşayan vatandaşların resmi makamlarca uyarılmaları gerektiğini açıkladı.

Öte yandan ülke genelinde sıcaklıkların 2 ila 4 derece artması bekleniyor.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum