Meteoroloji'den Son Dakika Uyarısı! Sağanak Yağış Ve Kar Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu gece ve yarın meydana gelecek hava olayları hakkında detaylı bir rapor yayınladı. Yapılan tahminlere göre yurdun çoğu bölgesinde kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Meteoroloji'den Son Dakika Uyarısı! Sağanak Yağış Ve Kar Geliyor!
23 Nisan 2020 - 23:58

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son yapılan hava tahminlerine yurt genelinde yer yer sağanak yağışlar etkili olacak. Bu geceden itibaren başlayacak yağışlar Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Marmara ve Ege'de sıklıkla gerçekleşecek.

İl bazında uyarılar yapan Meteoroloji'ye göre Denizli, Muğla, Gaziantep, Kilis, Mardin, Batman, Siirt, Ağrı, Iğdır, Adana ve Antalya'da kuvvetli yağışlar meydana gelecek.

Yapılan tahminlere göre İç Anadolu Bölgesi'nde hava sıcaklıklarında düşüş meydana gelecek. Bazı merkezlerde sıfırın altına inecek olan sıcaklıklar nedeniyle etkin olmayan kar yağışlarının beklendiği belirtildi.

Türkiye'nin güney kesimlerinde sıcaklık düşüşleri beklenirken soğuk hava diğer bölgelerde daha kısa sürede yerini sıcak havaya bırakacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sağanak yağış tahminleri yapılan illerde yetkililerin vatandaşları sel ve su baskınları konusunda uyarmaları gerektiği bildirildi.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum