Gündem

Meteoroloji’den Son Dakika Tüm Bölgeler için Fırtına, Kar ve Sağanak Uyarısı!

Balkanlar’dan gelen soğuk hava dalgasının etkisi altına giren ülkemizde 8 ile 10 dereceye kadar sıcaklığın düşmesi bekleniyor. Ayrıca Karadeniz, Ege ve Marmara bölgelerinin kıyı alanlarında sağanak yağış etkisini göstermeye başladı. İç bölgelerde ise kar yağışının etkili olacağı düşünülüyor.

Ege, Akdeniz, Marmara, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun batı bölgeleriyle Muş, Bitlis, Erzurum, Bingöl, Kilis, Adıyaman, Şırnak ve Diyarbakır çevrelerinin bugün yağışlı geçeceği düşünülüyor. Aynı bölgelerde zaman zaman karla karışık yağmurun da etkili olabileceği belirtiliyor.

Kar yağışının Antalya ve Isparta’nın doğu ilçeleriyle Konya’nın güney, Karaman, Mersin ve Adana’nın ise batı çevrelerinde etkili olabileceği belirtildi.

Kuvvetli Rüzgar ve Yağış Uyarısı Yapıldı

Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında rüzgarın kuvvetli eseceği düşünülüyor. Fırtına şeklinde de olabilecek rüzgarın ulaşımda aksamalara neden olabileceği de aktarıldı.

Söz konusu yağışların Karaman, Adana, Mersin ve Konya’nın batı ve güney bölgelerinde etkili olacağı düşünülüyor. Bu bölgelerde su baskını ve ani sel gibi durumlara karşı vatandaşların tedbirli olması gerektiği hatırlatıldı.

Öte yandan Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun yüksek kesimlerinde ve dik eğimli bölgelerinde çığ tehlikesi uyarısı da yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı