Meteoroloji'den sıcaklıklar düşüyor uyarısı! Sağanak, kar ve fırtına kapıda..

Meteoroloji'den edinilen son hava durumu tahminlerinde sıcaklıkların düşeceği, sağanak yağışlarla birlikte fırtına ve kar yağışlarının geleceği bildirildi.

Gündem 10.11.2021 - 10:45 10.11.2021 - 10:48 Elvan Çıldır

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu tahminlerinde yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu bir hava görüleceği belirtilirken Marmara'nın doğusu, Karadeniz ve İç Anadolu'nun doğusunda sağanak yağışların görüleceği bildirildi. Sağanak yağışlar ayrıca; Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Kahramanmaraş ile Malatya çevreleriyle, Van, Adana ve Mersin'de de etkili olacağı aktarıldı.

10 kasım hava durumu

Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak yağması beklenilen yağışların, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur un yağacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR!

Yapılan son tahminlerde yurt genelinde hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (6 ila 10 derece) azalarak mevsim normalleri civarına döneceği ve kuzey, iç ve doğu kesimlerde ise hava sıcaklıklarının yer yer mevsim normallerinin altında görüleceği belirtiliyor.

Yorumlar