Meteoroloji Yine Uyardı! Türkiye'de 4 İlde Sağanak Yağışlar Hayatı Olumsuz Etkileyecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 29 Eylül 2020 Salı gününe dair hava tahminleri açıklandı. Bugün yurt genelinde parçalı ve az bulutlu bir havanın hakim olması beklenirken bazı illerde ile sağanak yağışlar etkili olacak.

Meteoroloji Yine Uyardı! Türkiye'de 4 İlde Sağanak Yağışlar Hayatı Olumsuz Etkileyecek!
29 Eylül 2020 - 09:58

Türkiye'de hava tahminleri konusunda uluslararası seviyede başarılı tahminler yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 29 Eylül 2020 Salı tarihli günlük hava durumu tahminleri açıklandı. Meyeteoroloji'nin beklentilerine göre bugün tüm Türkiye'de bazı istainai iller hariç olmak üzere hava parçalı ve az bulutlu olacak. Bu bölgelerde herhangi bir yağış olayı beklenmiyor.

SADECE BİR BÖLGEDE SAĞANAK YAĞIŞ VAR

Mevsim normallerinde hava olaylarının gerçekleşmesinin beklendiğini açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü sadece bir bölgeye özel olarak uyarıda bulundu. İç Anadolu Bölgesi ile Kütahya çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği açıklandı.4 İLE UYARI YAPILDI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre İç Anadolu'nun kuzeybatısında yer alan Eskişehir, Çankırı ve Ankara'nın kuzey kesimde bulunan ilçeleri ile Kütahya civarında çok kuvvetli sağanak yağışlar etkili olacak.

SEL VE SU BASKINLARINA DİKKAT!

İlgili bölgelerde meydana gelecek olan kuvvetli sağanak yağışlar hayatı olumsuz şekilde etkileyecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu konuda gerekli uyarıları resmi makamlara iletirken vatandaşların da ani sel, su baskını, dolu, yıldırım düşmesi ve yağışla beraber kuvvetli rizgar konularında dikkatli olmaları gerektiğini açıkladı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum