Gündem

Meteoroloji Tüm Türkiye için Yağmur Uyarısı Geldi!

Havalar bu yıl ülke genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam ediyor. Güneşli günler yerini yağmurlu havalara bırakmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta Meteoroloji Genel Müdürlüğü  tüm yurtta yağmurlu havanın seyredeceğini açıkladı. Ülke genelinde yoğun yağışlar etkili olacak.  Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağını sabah saatlerinde sis ve pusun yaşanacağını belirttiler. 

YAĞIŞ GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugünden itibaren yapılan değerlendirmelere göre yağış batıdan başlayarak doğuya doğru gidecek. Yurt geneli bu akşamdan itibaren yağışlı havaya teslim olacak. Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri yurdun kuzeyinde kuvvetli yağış olacağıda verilen bilgiler arasındadır

Meteroloji Genel Müdürlüğü’nün verdiğiğ son bilgilere göre ülkenin batı ve kuzey kesimleri parçalı bulutlu o, Marmara’nın batısı ile kıyı Ege kısmı gece saatlerinde gökgürültülü sağanak yağışa teslim olacak. Diğer tüm bölgelerde bugün az bulutlu ve açık geçecek. Meteoroloji yetkilileri sağanak yağışlara karşı özellikle şehirlere önemli uyarılar yaptı. Ani su baskınlarının  yaşanabileceğini işaret ederek, tüm tedbirlerın alınmasını istedi. 

BAZI İLLERE GÖRE HAVA SICAKLIKLARI

İstanbul:22 derece , parçalı ve az bulutlu

Bursa:28 derece , parçalı ve az bulutlu

Çanakkale:24 derece, gece saatlerinden sonra yağışlı

İzmir: 26 derece gece saatlerinden sonra gök gürültülü sağanak yağışlı

Antalya:24 derece, parçalı az bulutlu

Ankara: 25 derece , parçalı az bulutlu

Samsun: 20 derece ,parçalı yer yer bulutlu 

Diyarbakır:26 derece , az bulutlu 

Erzurum:16 derece ,parçalı az bulutlu

Ülke geneli bu hafta yağışlı havanın etkisine girecek. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı