Meteoroloji Saat Vererek Uyardı! Dikkat 13 İlde Sağanak Yağış Bekleniyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü akşam saatlerinde yeni hava durumu tahminlerini açıklayarak bazı illere sağanak yağış uyarısı yaptı. Hava sıcaklıklarının da mevsim normallerinin altına düşeceğini açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşların yetkililerce uyarılması gerektiğini duyurdu.

Meteoroloji Saat Vererek Uyardı! Dikkat 13 İlde Sağanak Yağış Bekleniyor!
24 Eylül 2020 - 21:59

Türkiye'de sağanak yağışlara devam edileceği Meteorolji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu tahmini ile duyuruldu. Ayrıca hava sıcaklıklarının da mevsim normallerinin altına düşeceği de bildirildi.

METEOROLOJİ'DEN SAĞANAK UYARISI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bu akşam yapılan son dakika açıklamasına göre Batı Karadeniz'in iç kısımları, Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi ile batı bölgelerinda kısa süreli gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Türkiye'nin diğer bölgelerinde ise hava parçalı ve az bulutlu olacak.

13 İLDE SAĞANAK YAĞIŞ GÖRÜLECEK!

Yapılan hava durumu tahmininde iller bazında da değerlendirme gerçekleştirildi. Bu değerlendirmeye göre yarın saat 18:00'a kadar Ardahan,Kars, Erzurum, Erzincan, Artvin, Bayburt, Gümüşhane, Çorum, Amasya, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat ve Kırıkkale'de yerel sağanak nyağışlar görülecek.

SICAKLIKLAR DÜŞECEK!

Sağanak yağışların olduğu illerde sıcaklıklar mevsim normallerinin altına gerileyecek. Bu illerde sıcaklıklar 2 derece ile 5 derece arasında düşecek.

Öte yandan sağanak yağışların sel ve su baskınlarına neden olabileceği ve bu konuda yetkililerin tüm tedbirleri alarak vatandaşlara gerekli uyarıları yapmalarının büyük bir önem arz ettiği bildirildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum