Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Son Dakika Uyarısı! 12 İlde Kuvvetli Sağanak Yağış Olacak!

MeteorolojiGenel Müdürlüğü tarafından son yapılan hava durumu tahminleri kamuoyuna duyuruldu. Yapılan tahminlere göre çok sayıda ilde kuvvetli yağışlar meydana gelecek. 12 ile kuvvetli yağış uyarısı yapan Meteoroloji bu illerde yetkililerin sel ve su baskınlarına yönelik önlemleri almasını istedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Son Dakika Uyarısı! 12 İlde Kuvvetli Sağanak Yağış Olacak!
08 Ekim 2020 - 14:30

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava durumu tahminleri vatandaşlarla paylaşılmaya devam ediliyor. Açıklanan son tahminlere göre Türkiye'nin 12 ilinde kuvvetli yağışlar bekleniyor. 

UŞAK, DENİZLİ VE KÜTAHYA'YA UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmeye göre bugün akşam saatlerinde Uşak, Denizli ve Kütahya'da kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar başlayacak. Bu yağışlar akşam 19:00'da başlayacak ve yarın saat 05:00'a kadar devam edecek.KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI YAPILAN İLLER AÇIKLANDI

Meteoroloji tarafından sağanak yağış uyarısıverilen illerin sayısı bu 3 il ile sınırlı kalmadı. Tahminlere göre bu gece saatlerinden itibaren Burdur, Isparta, Eskişehir ve Afyonkarahisar'da da kuvvetli yağışlar meydana gelecek. Ayrıca yarın sabah saatlerinden sonra ise Ankara, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın'da yine kuvvetli yağışlar gerçekleşecek.

VALİLİKLERE ACİL KODLU MESAJ

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından uyarı yapılan illere acil kodu ile mesaj gönderildi. Bu illerde yetkililerin hazırlıklı olmaları gerektiği bildirilirken sel ve su baskınlarının hayatı olumsuz etkileyebileceği belirtildi. Ayrıca gerekli önlemlerin alınması ve tedbirli olunması için vatandaşların da valilikler aracılığı ile bilgilendirilmeleri istendi.   


YORUMLAR

  • 0 Yorum