Gündem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü,İstanbul için Şiddetli Sağanak Yağış Uyarısı Yaptı!

Sonbahar kendini göstermeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü,İstanbul için şiddetli sağnak yağış uyarısında bulundu.

Kış geldi geliyor derken gayet yağışsız ve ılık bir sonbahar yaşadık.Yurdun büyük bir bölümünde yaşanan ılıman hava yerini yağışlı ve daha soğuk havalara bırakacak gibi gözüküyor..Yurdumuzun batısından şiddetli yağışlar başladı.

Özellikle Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve çevresinde  sağnak yağış beklendiğini ve yağışların akşam üstü daha da şiddetleneceğini duyurdu.Meteoroloji uzmanlarının verdiği bilgiye göre, İstanbul akşam saatlerinde CB yani fırtına bulutlarının etkisi altına girecek.Bu nedenle istanbul’luların çok dikkatli olması istendi.

Sabah saatlerinde başlayan yağışların, akşam saatlerinde etkisini artıracağı ve şiddetli sağnaklara neden olacağı gözlendi.Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre;İstanbul’da beklenen sağnak yağışların akşam saatlerinde daha çok şiddetleneceği ve gece yarısına kadar kuvvetli poyraz eseceği,metrekareye 25-50 kilogram yağış düşeceği tahmin ediliyor.İstanbul üzende kümelenmiş olan CD bulutlarının daha çok yağış getireceği düşünülüyor.

Aşırı yağışlar yüzünden meydana gelebilecek su baskınları, ulaşımda yaşanacak olumsuzluklar için vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.Perşembe sabahına kadar yağışların aralıklı ve kuvvetli olarak devam edeceği tahmin ediliyor.Yağışla birlikte rüzgarında etkili olacağı,fırtına şeklinde eseceği uyarısıda yapıldı.

İstanbul ve Çevresini etkiliyen sağnak yağmur Tekirdağ ve Kırklareli’de de etkili olacak.Meteoroloji  Genel müdürlüğü bu iller içinde şiddetli yağış uyarısında bulundu.Metrekareye düşecek 25-50kilogram yağışın,Tekirdağ’ın doğu kesimlerinde çok daha şiddetli olacağı ve metrekareye ,50-100 kilogram yağış düşebileceği uyarısında bulunuldu.

 Bu iller için ; Şiddetli yağışlardan etkilenmemek için yetkililerin ve vatandaşların dikkati ve tedbiri elden bırakmamaları gerekir uyarısı yapıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı