Meteoroloji Genel Müdürlüğü Vatandaşları Uyardı! Sağanak Yağış Beklenen Bölgeler Ve İller Açıklandı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava tahminleri kamuoyuna açıklandı. Buna göre Türkiye'de bazı illerde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Vatandaşları Uyardı! Sağanak Yağış Beklenen Bölgeler Ve İller Açıklandı!
28 Eylül 2020 - 14:13 - Güncelleme: 28 Eylül 2020 - 14:19

Türkiye'de meydana gelecek hava değişimlerini ölçen ve tahminlerde bulunan kurum olan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava tahminleri kamuoyuna duyuruldu. Ülke genelinde az bulutlu ve açık hava beklenirken bazı bölgelerde ve 3 ilde gök gürültülü sağanak yağış beklendiği ilan edildi.

SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENEN YERLER AÇIKLANDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Marmara'nın kuzeyi ile doğusu ve Batı Karadeniz'de sağanak yağışlar hakim olacak. Ayrıca Yozgat, Çorum ve Kırşehir'de gök gürültülü sağanak yağışın hayatı olumsuz etkilemesi bekleniyor.DİĞER BÖLGELER AZ BULUTLU VE AÇIK OLACAK

Yine Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerinde ülkenin diğer bölgelerinde beklenen hava hareketleri de belirtildi. Buna göre geri kalan tüm bölgelerde hava az bulutlu ve açık olacak. herhangi bir yağış olayının gerçekleşmesi ise beklenmiyor.

KUVVETLİ RÜZGAR BEKLENEN BÖLGELER VAR!

Kuvvetli rüzgarlar hakkında da tahminlerini paylaşan Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ege Bölgesi'nin iç kısımlarında, Göller Yöresi'nde, İç Anadolu'nun batı kesiminde ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar bekleniyor. Bu bölgelerde rüzgarın saatte 30-50 kilometre hızında esmesi tahmin ediliyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum