Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uyardı! Sıcaklıklar Düşecek Ve 7 Şehirde Kuvvetli Sağanak Yağış Olacak!

Meteoroloji genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasına göre Türkiye, Balkanlardan gelen alçak basınç hava akımının etkisi altına girecek ve bazı illerde sağanak yağış meydana gelecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uyardı! Sıcaklıklar Düşecek Ve 7 Şehirde Kuvvetli Sağanak Yağış Olacak!
13 Nisan 2020 - 15:00

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava tahminlerini kamuoyuna duyurdu. Yapılan açıklamaya göre Türkiye, Balkanlardan gelen alçak basınç hava akımının etkisi altına girecek. Buna bağlı olarak yurdun bazı bölgelerinde seri ve yağışlı hava hakim olacak.

Sağanak şeklindeki yağmurlar ilk olarak yarın akşam saatlerinde Trakya'da etkisini gösterecek. 15 Nisan Çarşamba günü de Marmara, Ege, İç Anadolu , Batı ve Orta Karadeniz bölgelerinde yağışlar meydana gelecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Ankara ve İstanbul kuvvetli sağanak yağış alacak. Yapılan açıklamada vatandaşlar sel ve su baskınları konusunda dikkatli olmaları yönünde uyarıldılar.

Hava sıcaklıkları 15 Nisan Çarşamba günü tüm yurtta 6-12 derece arasında azalma gösterecek. Cuma gününden itibaren serin ve yağışlı hava ülkeyi terketmeye başlayacak.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum