Meteoroloji Genel Müdürlüğü Saat Vererek İstanbul'u Sel Ve Dolu Yağışı Hakkında Uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika açıklaması yapılarak İstanbul için dolu uyarısında bulunuldu. Vatandaşların dolu konusunda yetkililerce bilgilendirilip gerekli önlemlerin alınması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Saat Vererek İstanbul'u Sel Ve Dolu Yağışı Hakkında Uyardı!
07 Ekim 2020 - 13:05 - Güncelleme: 07 Ekim 2020 - 13:11

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da meydana gelen dolu yağışı bazı bölgelerde hayatı felç etmişti. Dolu yağışının meydana geleceğinden haberi olmayan vatandaşlar hazırlıksız yakalanmış ve çok sayıda araçta maddi hasar meydana gelmişti.

METEOROLOJİ UYARI YAPTI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün yapmış olduğu bir son dakika açıklaması ile İstanbul'a dolu uyarısında bulundu. Tarih de veren meteoroloji açıklamasına göre yarın (8 Ekim 2020) 09:00'dan itibaren İstanbulda şiddetli yağışlar etkili olacak. Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların metrekareye 40 ile 75 kilogram yağış bırakması tahmin ediliyor. Ayrıca bazı bölgelerde ise dolu yağışları meydana gelecek.İSTANBUL'DA AFET RİSKİ!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yapmış olduğu son açıklama ile İstanbul'da ani sel, su baskınları, yıldırım, kuvvetli rüzgar, dolu yağışı ve hortum riski bulunduğunu duyurarak yetkililerin önlemlerini derhal almaları gerektiğini ilan etti. Vatandaşların meydana gelebilecek afetler karşısında hazırlıklı olmaları için valiliklerce ve kaymakamlıklarca tedbirler alınıp vatandaşlara duyurulması bildirildi.

SICAKLIKLAR DÜŞECEK

Öte yandan İstanbul'da olumsuz hava koşulları Perşembe ve Cuma günü devam edecek. Cumartesi günü ise İstanbul'u etkisialtına alacak hava akımının yurdu terkedeceği bildirildi. Ayrıca İstanbul'da hava sıcaklıkları da 4-6 derece arasında düşüş gösterecek.


YORUMLAR

  • 0 Yorum