Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Yeni Uyarılar! Kuvvetli Sağanak Yağış Beklenen İller Açıklandı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından dün yapılan kuvvetli yağış uyarılarının ardından bugün de yeni uyarılar geldi. Son hava durumu değerlendirmesini açıklayan kurum yeni uyarılar ile yetkililerden ve vatandaşlardan tedbirli olmalarını istedi. Bugün hava nasıl olacak? Bugün nereye yağmur yağacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Yeni Uyarılar! Kuvvetli Sağanak Yağış Beklenen İller Açıklandı!
09 Ekim 2020 - 09:12

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dönemlerde sık sık kuvvetli yağışlarla alakalı olarak vatandaşları uyarıyordu. Dün yapılan son uarıda İstanbul ve çevresinde kuvvetli yağışın ve dolunun beklendiği açıklanmıştı. Dün gece bu yağışlar gerçekleşti. Peki Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yeni hava durumu tahminleri neler?

KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENEN YERLER AÇIKLANDI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Marmara Bölgesi'nin kuzeyi ile doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç bölgeleri, Batı Karadeniz'in batı kısımları ve İç Anadolu'da kuvvetli sağanak yağışlar bugün etkili olacak.İL İL SAĞANAK YAĞIŞ MERKEZLERİ

Son hava durumu değerlendirmesinde il il yağışların beklendiği merkezleri açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre Kastamonu, Ankara, Eskişehir ve Çankırı'da çok kuvvetli sağanak yağışlar meydana gelecek. Ayrıca Isparta, Burdur, Düzce, Bolu ve Bartın'da da kuvvetli yağışlar görülecek.

SICAKLIKLAR DÜŞECEK Mİ?

Hava sıcaklıkları tahminleri ile alakalı oalrak da bir değerlendirme yayınlayan Meteoroloji genel Müdürlüğü'ne göre yurdun kuzey kesimlerde sıcaklıklarda bir miktar düşüş olacağı bildirildi. Diğer bölgelerde ise sıcaklık bazında bir değişim yaşanmayacak ve mevsim normallerinde sıcaklıklar devam edecek.YORUMLAR

  • 0 Yorum