Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Son Dakika Uyarısı! 14 İlde Kuvvetli Sağanak Yağış Meydana Gelecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumu tahmin değerlendirilmesi yapılarak 14 ile kuvvetli yağış uyarısı verildi. Ülke genelindeki hava durumu tahminlerini açıklayan Meteoroloji yağış beklenen illeri de kamuoyuna duyurdu. Türkiye'de hangi illerde kuvvetli yağış olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Son Dakika Uyarısı! 14 İlde Kuvvetli Sağanak Yağış Meydana Gelecek!
13 Ekim 2020 - 10:33

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika açıklaması yapılarak hava durumu değerlendirmeleri kamuoyu ile paylaşıldı. Meteoroloji'den alınan bilgilere göre Türkiye'de bugün 14 ilde kuvvetli sağanak yağış meydana gelecek.

14 İLE SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de, akşam saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Kütahya, Uşak ve Denizli'de kuvvetli sağanak yağışlar meydana gelecek. Kıyı Ege'de yağışlar İzmir, Aydın, Muğla ve Manisa çevrelerinde etkili olacak. Bu yağışlar oldukça kuvvetli gerçekleşecek ve bir süre devam edecek.Yapılan değerlendirmeye göre kuvvetli sağanak yağışlar Edirne, Balıkesir ve Çanakkale'de de etkili olacak. Bu bölgelerde sağanak yağışlarla beraber fırtına da meydana gelecek. 

HAVA SICAKLIKLARI AZALACAK

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre Türkiye'nin batı kesimlerinde yağışların da etkisiyle hava sıcaklıklarında azalma meydana gelecek. Diğer bölgelerde ise hava sıcaklıklarında bir değişim gerçekleşmeyecek. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada kuvvetli sağanak yağış beklenen 14 ilde yetkililerin ani su baskınları ve sel afetlerine yönelik tedbirli olmaları istendi. Uyarıda vatandaşların bu konuda uyarılarak hazırlıklı bulunmaları gerektiği de eklendi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum