Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Hafta Sonu Uyarısı! Bu Bölgelere Ve İllere Sağanak Yağış Geliyor!

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından son hava durumu tahminleri açıklandı. Hafta sonunda Türkiye'de bazı illerde sağanak yağışların etkin olcağını duyuran Meteoroloji, sel ve su baskınları konusunda da il bazında uyarılarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Hafta Sonu Uyarısı! Bu Bölgelere Ve İllere Sağanak Yağış Geliyor!
25 Eylül 2020 - 21:37

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hafta sonu için geçerli olacak hava tahminleri açıklandı. Yapılan bilgilendirmeye göre bu akşamdan itibaren ülke genelinde parçalı bulutlu hava hakim olacak. Yer yer ise çok bulutlu havanın hakimiyetinin etkin olduğu görülecek.

SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENEN BÖLGELER VE İLLER AÇIKLANDI

Yapılan açıklamaya göre Doğu karadeniz'in iç kesimi ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinda kısa süreli ve yerel sağanak yağışlar görülecek. Ayrıca aynı sağanak yağışlar Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Giresun, Tunceli, Bingöl, Kayseri ve Sivas'ta da ekin olacak.

SICAKLIKLAR ARTACAK!

Hafta sonunda Türkiye genelinde hava sıcaklıkları ile alakalı olarak da bilgi veren Meteoroloji Genel Müdürlüğü sıcaklıkların bir miktar yükseleceğini tahmin etti. Ülke çapında 2 ile 4 derece oranında yükselecek olan sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

Denizlerde rüzgar ile alakalı olarak hafta sonu raporunu açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege'de güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli rüzgar beklendiğini bildirdi. Bu kuvvetli rüzgar nedeniyle adı geçen bölgede çatı uçması, ağaç devrilmesi ve ulaşım aksaması yaşanabileceğine dikkat çekildi.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü sağanak yağışların olabileceği konusunda uyarıda bulunurken gereken tedbirlerin alınması ve vatandaşların uyarılması konusunda tavsiye verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum