Meteoroloji Genel Müdürlüğü Günlük Hava Tahminlerini Açıkladı! Dikkat Bu İllere Sel Uyarısı Yapıldı!

Türkiye'de hava olaylarının son günlerde istikrarsız şekilde meydana gelmesi nedeniyle Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günlük hava tahminlerine çok daha fazla ilgi gösterilmeye başlandı. Dün İstanbul'da meydana gelen sağanak yağış ve dolu hayatı felç etmişti. Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü nerelerde sağanak yağış beklendiğini açıkladı? Hangi bölgelere ve illere sel uyarısı yapıldı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Günlük Hava Tahminlerini Açıkladı! Dikkat Bu İllere Sel Uyarısı Yapıldı!
30 Eylül 2020 - 09:33

Dün öğle saatlerinde İstanbul'da meydana gelen sağanak yağış ve dolu hayatı felç etti. Bu nedenle Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günlük hava tahminlerine vatandaşlar daha çok ilgi gösteriyorlar. Yağışlara hazırlıksız yakalanmak istemeyen vatandaşlar tedbir almak için yaşadıkları ilde meydana gelecek hava olaylarını öğrenmek istiyorlar. Bugün hava nasıl olacak?

BUGÜN NERELERDE SAĞANAK YAĞIŞ OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan günlük hava tahminlerine göre Türkiye'nin kuzey kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında ise yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Gök gürültülü sağanak yağış beklenilen diğer merkezler ise Doğu karadeniz, Erzincan, Erzurum, Kars Ardahan, Adana, Kahramanmaraş ve Osmaniye olarak açıklandı. Diğer bölgelerde ise havanın az bulutlu ve açık olacağı tahmininde bulunuldu.GİRESUN, TRABZON VE RİZE'YE SEL UYARISI!

Bugün yoğun sağanak yağışların Giresun, Trabzon ve Rize'de etkin olması bekleniyor. Bir süre önce Giresun'da yoğun yağışlar nedeniyle büyük bir sel felaketi olmuştu. Bölge insanının bugün meydana gelecek gök gürültülü sağanak yağışlar için uyarılarak gerekli tedbirlerin alınması istendi. Bu illerde valilikler ve kaymakamlıklar da bu sabahtan itibaren vatandaşları sel ve su baskınlarına karşı uyarmaya başladılar. Özellikle dere yataklarında kurulu olan evlerden uzak durulması gerektiği istendi.

SICAKLIKLAR AZALACAK!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ülke çapında hava sıcaklıkları ile alakalı da tahmini yaparak bilgilendirmede bulundu. Doğu illerinde hava sıcaklıklarında bir değişiklik beklenmezken diğer yerlerde sıcaklıkların 3 ile 7 derece arasında azalma göstereceği bildirildi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum