Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Mersin'de bir miting düzenledi. Erken seçim çağrıları için 'Haydi meydana' sözleriyle başlattığı bölgesel mitinglerin ilkini Mersin’de düzenleyen Kılıçdaroğlu'na CHP Grup Başkanvekilleri ile MYK tam kadro olarak eşlik etti. 37 bin kişilik alanın tamamen dolduran halka seslenen Kılıçdaroğlu, değişim rüzgarlarının artık esmeye başladığını ve hangi duvarları örerlerse örsünler halk varsa herşey bitmiştir diyerek, halkın kavgayı değil kucaklaşmak istediğini söyledi.

Hükümetin ekonomiyle ilgili ortaya koyduğu politikaları eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu Türk Lirası'nın artık pul olduğunu ve döviz karşısında sürünen bir para birimine sahip olduklarını söyleyerek Türk Lirasının bu ülkenin namusu ve şerefi olduğunu ve Türk Lirası'nı yeniden hak ettiği yere getirmenin de kendilerinin boyunlarının borcu olduğunu vurguladı. Kılıçdaroğlu, konuşmasında şimdiki iktidarın yeni izlediği politikaların milleti tamamen fakirleştirmek olduğuna dikkat çekerek konuşmasını devamında 'Fakirliğimizi dolar baronlarına satmak istiyorlar. Buna izin vermeyeceğiz' ifadelerini kullandı.

HALKTAN HÜKÜMET İSTİFA SESLERİ!

Mitinge katılan vatandaşlardan gelen 'Hükümet istifa' sloganları üzerine konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, hükümetin istifa etmesine gerek olmadığını onu demokrasiyle göndereceklerini vurgulayarak sandıkta onları alaşağı edeceklerini ve Türkiye'ye yeni bir nefes geleceğini söyledi.