Merkez Bankasının dün faizi 100 baz puan indirmesinden sonra, bugün kamu bankalarında faiz indirim kararı geldi. İşte yeni konut kredisi faiz oranı..

Gözden kaçırmayın

Ziraat Bankası emekliye ve çalışana 70.000 TL ödeme yapacak! Bankadan kesin onaylı nakit kampanyası başladı Ziraat Bankası emekliye ve çalışana 70.000 TL ödeme yapacak! Bankadan kesin onaylı nakit kampanyası başladı

Merkez Bankası dün piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı. Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu toplantısı sonrasında politika faizinin 100 baz puan düşüldüğü duyuruldu. Bu karar sonrasında dolar, euro ve altında yukarı yönlü hareket başlarken, bankaların ne zaman faiz indireceği ise merak konusu olmuştu. 

kamu bankaları faizi indirdiİlk faiz indirimi kararı kamu bankalarından bugün geldi.Kamu bankaları, kurumsal kredi faiz oranlarında 100 baz puana kadar indirim yaptı.

Konut kredileri 1.20'ye düştü

Konut kredilerinde de indirime giden kamu bankaları, sıfır konutlar için kredi faiz oranlarını, bugünden geçerli olmak üzere 1 milyon TL altı tutarlarda yüzde 1,20'ye, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda ise yüzde 1,29'a düşürdü.

Öte yandan kamu bankaları 25 Ekim'de de kurumsal ve konut kredi oranlarında indirime gitmişti.