Merkez Bankası faiz indirimine gitti, CHP ve İYİ Parti'den art arda tepkiler geldi!

CHP ve İYİ Parti liderleri Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener, Merkez Bankası'nın faizleri yüzde 18'e düşürmesine tepki gösterdi.

Gündem 23.09.2021 - 16:56 23.09.2021 - 16:58

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun (PPK) Eylül ayı faiz kararını yüzde 18 olarak açıklamasına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti'den art arda tepkiler geldi.

Faiz kararını Twitter hesabından değerlendiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Erdoğan, 'Ben ekonomistim' diye diye aldığın kararlarla ülkeyi bugün daha da fakirleştirdin. Milleti faturasını ödeyemez hale getirirken, yine yandaşlarını zengin ettin. Sevgili halkım unutmayın; Erdoğan sebep, hayat pahalılığı ve ödenemeyen faturalar sonuçtur" dedi.

"Onuru olan bir bürokrat istifasını verir giderdi"

Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci paylaşımında ise Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'na tepki göstererek şunları kaydetti;

"Bir sözüm de Merkez Bankası Başkanı’na. Onuru olan bir bürokrat, akıl dışı bu emir karşısında, istifasını verir ve giderdi. Bugün bir kez daha anlaşıldı ki, Merkez Bankası Başkanı da Erdoğan’dır. Ama unutmayın, milletin parasını pul eden herkes hesap verecek."

Meral Akşener: Allah'tan ekonomistsin

İYİ Parti lideri Meral Akşener ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda sarf ettiği, ”Bunların kafası basmaz yok bunlarda böyle bir araştırma, ben ekonomistim” şeklindeki sözleri Twitter hesabından paylaştı.

Akşener paylaşımında,"Sayın Erdoğan, Allah’tan ekonomistsin! Olmasaydın, millet olarak ne yapardık bilmiyorum. Gerçekten bu hamlelerin dışında, ekonomiye dair rasyonel bir planınız var mı?" ifadelerini de kullandı. 

Yorumlar