Ekonomi

Merkez Bankası faiz indirimi asgari ücreti nasıl etkileyecek?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası 12 eylül günü faiz indirimi kararı verecek. Faiz indirimi kararı sonrasında bütün sektörleri yakından ilgilendiren faiz oranlarının 500 baz puan düşürülmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra konut kredisi faiz oranlarının da düşmesi bekleniyor.

FAİZ İNDİRİMİ ASAGARİ ÜCRET ZAM ORANLARINI NASIL ETKİLEYECEK?

Ekonomi uzmanları Perşembe günü açıklanması beklenen Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz indirimi sonrasında bir çok sektörün etkileneceğini tahmininde bulunurken Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından açıklanacak faiz indirimi kararının asgari ücret zam oranlarını nasıl etkileyeceği de merak konusu oldu.

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI DÜŞMÜŞTÜ

Milyonlarca asgari ücret ile çalışan Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından verilecek faiz indirimi kararına odaklandı. Faiz indirimi kararı sonrasında geçtiğimiz temmuz ayında konut kredisi faiz oranları düşmüş ve vatandaşlar ev sahibi olmak için bankalara akın etmişti.

ASGARİ ÜCRET ZAM ORANLARI BELİRLENECEK

12 Eylül’de açıklanması beklenen Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz indirimi kararı sonrasında başta kredi faiz oranları olmak üzere asgari ücret zam oranlarının da nasıl etkileneceğini merak ediyor. Asgari ücret ile çalışanlar maaşlarına zam oranının ne kadar olacağını araştırmaya başladı. Asgari ücret zam oranları da faiz indirimi kararının açıklanması sonrasında ne kadar artacağı ya da ne kadar olacağı belli olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı