Ekonomi

Merkez Bankası 325 baz puan faiz indirimi yaptı! Berat Albayrak görevden mi alınacak?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz indirimi kararının sektörlere nasıl yansıyacağı merak edilirken Habertürk yazarı Fatih Altaylı, son günlerde en fazla tartışılan konu olan kabine hakkında dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI İKİYE AYRILACAK!

“Konuştuğum pek çok kişinin emin olduğu bir şey var. “Beklentilerin aksine Berat Albayrak görevden falan alınmayacak” diyor herkes.” Açıklamasında bulunan Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Hazine ve Maliye bakanlığının ikiye ayrılacağını iddia etti.

KABİNE DE DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEK!

“Erdoğan kabineyi genelde “Değişiyor” dendiği zaman değil, “Galiba değişmeyecek” dendiği zaman değiştirmeyi seviyor. Yine de eninde sonunda değişecek. En çok konuşulan mesele ise iki bakanın görevde kalıp kalmayacağı. Bunlardan biri Berat Albayrak, diğeri ise Süleyman Soylu.” İfadelerini kullanan Habertürk yazarı Fatih Altaylı, “Bu ikilinin birbirleriyle de geçinemediği çok bilinen bir sır. Hangisi görevden alınacak, ikisi de mi alınacak! Toto bunun üzerine oynanıyor.” Dedi.

SÖYLENEN BU!

Ayrıca Berat Albayrak’ın görevden alınacağına beklentilerinin boşa çıkacağını dile getiren Habertürk yazarı Fatih Altaylı, “Ancak bakanlığının bölünmesi söz konusu olabilir. Yani Maliye Bakanlığı ayrılabilir. Buraya kamu tecrübesi olan biri gelebilir. Söylenen bu.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı