Meral Akşener'in Erken Seçim İddiası Siyaset Kulislerini Hareketlendirdi!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener erken seçim ile alakalı olarak çok iddialı bir açıklama yaptı. Akşener katıldığı bir televizyon programında Türkiye'nin 2023'ten önce erken seçime gideceğini iddia etti.

Meral Akşener'in Erken Seçim İddiası Siyaset Kulislerini Hareketlendirdi!
17 Ekim 2020 - 14:20

Türkiye'deki siyasi kulisleri harekete geçiren açıklama İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den geldi. Meral Akşener katıldığı bir televizyon programında siyasi ve ekonomik gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kendisine erken seçim iddialarının sorulması üzerine Meral Akşener çok çarpıcı bir iddiada bulundu.

SEÇİMLER 2023'TEN ÖNCE YAPILACAK

Erken seçimin 2023 yılına kalmayacağını söyleyen Meral Akşener, “Seçimlerin yapılması için 2023'ü beklenmeyecektir. O tarihe kadar erken seçim kararı alınacaktır. Ve her türlü iddiaya girwerem eğer seçimi 2023 yılına kadar erteleyebilirlerse, erken seçime gitmemek için direnirlerse Recep Tayyip Erdoğan seçilemeyecek. Çünkü ekonomik olarak vatandaş içler acısı hale geldi. İktidar bunu taşıyamaz. Dünyada hiçbir iktidar bunu taşıyamaz.” dedi.VATANDAŞ KAN AĞLIYOR

Recep Tayyip Erdoğan'ın bu ekonomik tabloya seçim kazanmasının imkanı olmadığını söyleyen Meral Akşener, “Ekonomi iyi gitmiyor, esnaf perişan, gençler işsiz,gençler umutsuz. Bu millete ne diyerek oy isteyeceksiniz. Beni seçin yandaşım keyif sürmeye devam etsin mi diyeceksiniz. Sokak öyle demiyor. Ben her gün Türkiye'nin bir ilinde sokakları geziyorum. Vatandaş kan ağlıyor.” ifadelerini kullandı.

DOLAR NEDEN UMRUNDA OLSUN AKŞAM EVE EKMEK GETİRME DERDİ OLAN O DEĞİL!

AK Parti'nin Türkiye'nin ekonomisini düzeltebilecek bir durumunun olmadığını söyleyen Meral Akşener, “Cumhurbaşkanı Erdoğan gitti Türk ekonomisini damadına emanet etti. Memleketin geldiği durum ortada ve bu inadını da sürdürüyor. İnatla memleket yönetilirse işte böyle olur. Ekonomi batmış gitmiş ama dolar onu ilgilendirmiyormuş. Bakın Türk ekonomisini kimler yönetiyor. Doları umursamayan memleketin ekonomisini neden umursasın. Onun keyfi yerinde. Benim gariban vatandaşım gibi akşama eve nasıl ekmek götüreceğim gibi derdi yok.” dedi.SEÇİME GİTMEMEK İÇİN SONUNA KADAR DİRENECEKLER

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Devlet Bahçeli'ye seçim çağrısı yapmasını da yorumlayan Meral Akşener, “Bakın Sayın Kılıçdaroğlu seçimi kimden istiyor? Sayın Bahçeli'den istiyor. Kendisiniz biz “Seçimlere fısıldayan adam” olarak tanıyoruz. Onlar erken seçim kararı alamazlar, milletin tokatını hazırlamış sandıkta vuracak Kolay mı öyle seçime gitmek. Sonuna kadar direnecekler. Bu ekonomi ile zaten hemen seçime gidemezler. Memleketi uçurumun kenarına kadar getirdiler.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum