TOKİ'nin yeni deprem konutları ve Alsancak stadını yeni adıyla açmak için İzmir'e gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son durağı Menemen oldu. Burada bir miting düzenleyen Erdoğan, konuşmasında altını çizerek faizlerin düşeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Menemen'deki mitinginin konuşmasına başlamadan önce ilçede gerçekleştirilen 96 tesisin toplu açılış törenine katıldı. Açılış törenlerinin hemen ardından vatandaşlarla bir araya gelen Erdoğan, burada özellikle ekonomiyle ilgili önemli mesajlar verdi.

cumhurbaşkanı erdoğan-4

AK Parti'nin tek başına iktidara gelene kadar Türkiye'nin ekonomik alanda ithalata dayalı modeller üzerine mahkum edildiğini belirten Erdoğan, CHP'nin iktidarda olduğu zamanlarda gecelik yüzde 7500'leri bulan faizleri görmediğini belirterek kendilerinin onlardan kötü yönetilmiş bir Türkiye aldıklarını söyledi.

İktidar olarak bu güne kadar planladıkları ekonomi programlarından kesinlikle geri dönmeyeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye 70'lerin 90'ların Türkiyesi olmadığını ve atılan her adımların belli bedelleri olduğunu ifade ederek bugün faiz, kur ve enflasyon üzerinden ahkam kesen kişilerin yarın havalara bakarak ıslık çalıp başka mecralara yelken açacaklarını düşündüklerini söyledi. 19 yıldır ellerinde olan ekonomi politikaları üzerinde çalıştıklarını vurgulayan Erdoğan, şirketlerin, esnafların, çalışanların daha iyi kazanacakları bir döneme yaklaştıklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan mitinginde altını 'Bu faizler düşecek, düşecek' ifadelerini kullandı.