Ekonomi

Memurlara düşük faizle kredi veren bankalar hangileri? Yüzde 0.99 faizle kredi almak isteyenler hangi bankaya başvurmalı?

Tumhaber.com olarak memur ve kamu çalışanlarına özel faiz oranıyla kredi sunan bankaları sizlerle paylaşıyoruz. 2019 yılında pek çok banka faizleri indirmiş ve ihtiyaç kredilerinde rağbet görmeye başlamıştır. Aynı zamanda konut kredilerinde de ciddi faiz indirimine giden kamu ve devlet bankaları artık memurlara özel kredi seçenekleri de sunmaya başladı. Bu krediler eşit aralıklarla ya da ertelemeli olarak talep edilebiliyor. 

2020 yılı itibariyle QNB Finansbank, İNG Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, Denizbank ve Yapı Kredi Bankası tarafından düşük faizli ihtiyaç kredileri sunulmaya başlandı.  

Sıraladığımız bu bankalar memurlara özel ihtiyaç kredisi kapsamında yüzde 0,99 faiz oranıyla kredi sunmaktadır. Banka şubelerine giderek kredi talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca memurlara özel ihtiyaç kredisi genel şartları şu şekilde; 

>Kredi skoru yeterli olmak 

>Kara listede bulunmamak 

>Devam eden yüksek taksitli kredi ödemesi bulunmamak 

Bu şartları taşıyanlar banka şubelerine giderek memur olduklarına dair belgeyi gösterdikten sonra kredi alabilir. Elbette kredi skoru da memurlar ve tüm tüketiciler için en önemli kriterdir. Daha önce yasal takibe girmemiş olan memurlara öncelikli kredilerin verildiği de unutulmamalıdır. Memurlar aynı şekilde düşük faizli konut kredilerine de rahatlıkla başvurabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu