2021 yılının son aylarının yaklaşmasıyla birlikte, memur maaşların Ocak ayında gelecek zam oranı yüzde 12,5 oranında olacak.

2021 yılının son aylarının yaklaşmasıyla birlikte memurların ve memur emeklilerinin Ocak ayında alacakları zam oranı netleşmeye başladı. 

Son olarak dün TÜİK tarafından açıklanan yüzde 2,39'luk Ekim ayı enflasyon rakamıyla birlikte yılın ikinci yarısında oluşan enflasyon oranı yüzde 6,73 oldu. Bu rakam ile birlikte memurlar şimdiden Ocak ayı içinde yüzde 3,73 oranında ek zam almayı hak etti. (Kasım ve ARalık ayı enflasyon oranı sıfır çıksa bile) .

Enflasyon farkı yüzde 7,5

Gözden kaçırmayın

PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak! PTT kimlik ile sizlere gişelerden 6500 TL ödeme yapıyor! TC vatandaşı olmanız yeterli olacak!

Öte yandan memurun Ocak ayında alacağı enflasyon farkı zam oranına Kasım  ve Aralık aylarında oluşan enflasyon oranı eklenecek. Böylelikle memurun alacağı enflasyon farkı zam oranı yüzde 7,5'i bulacak.

Memura yüzde 12.5 zam yolda

Memura yüzde 12.5 zam yolda

Ayrıca hükümet ile memur sendikaları arasında yapılan toplu sözleşme anlaşmasına göre memurlar 2022 yılının ilk 6 ayı içi yüzde 5 oranın da zam için anlaştı. Dolayısıyla memurun Ocak ayında alacağı zam oranı yüzde 12,5 oranını bulacak.