Milyonlarca emekli ve memur yarın yapılacak olan kabine toplantısını büyük bir heyecanla bekliyor. Ayrıca 3 Ocak 2022 günü sabah saatlerinde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından aralık ayı enflasyon verilerinin açıklanacağı tahmin ediliyor. Emekli ve memurlar için zamlı Maaşlar Yarın akşam saatlerinde belli olacak. Enflasyon rakamlarına göre yapılacak olan zam oranlarına ek seyyanen zam da gelebilir. O nedenle de kabine toplantısı memur ve emekliler için önemli. Yarın yapılacak olan kabine toplantısında memur ve emeklilere yapılacak seyyanen zamların masaya yatırılması bekleniyor. Peki 2022 emekli zammı ne kadar olacak? emekli maaşlarına ne kadar zam gelecek?

memur-ve-emekli-zammi-icin-kritik-gun-kabine-toplaniyor-zam-oranlari-belli-olacak-2

KABİNE TOPLANTISINDA ZAM ORANLARI GÖRÜŞÜLECEK

Bildiğiniz üzere SSK ve BAĞ-KUR emeklisi vatandaşlar enflasyon verileri doğrultusunda zaman alıyor. Memur ve memur emeklisinin maaş zammına ek olarak enflasyon farkı da ekleniyor ancak bu yıl asgari ücrete yapılan zam sonrasında Memurların ve emeklilerin beklentileri arttı. Asgari ücrete %50'den fazla zam yapılması nedeniyle emekli vatandaşlarda maaşlarında güzel bir iyileştirme bekliyor. Bu konuda son karar kabine toplantısında alınacak. Yarın öğleden sonra toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı kabinesi emeklilerin zam oranlarını görüşecek. Toplantı sonunda da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın basın açıklaması yapması ve emeklinin yeni maaşlarını açıklaması bekleniyor.

memur-ve-emekli-zammi-icin-kritik-gun-kabine-toplaniyor-zam-oranlari-belli-olacak-3

OMİCRON VARYANTI VE ALINACAK TEDBİRLER GÖRÜŞÜLECEK

Yeni yılın ilk kabine toplantısında diğer bir gündem ise koronavirüs salgını olacak. Cumhurbaşkanlığı külliyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak olan toplantıda omicron varyantı ile ilgili alınabilecek olan tedbirlerinde masaya yatırılması bekleniyor. Toplantının diğer Gündem maddeleri ise memur ve emekliye verilecek olan zam, ekonomide yaşanan çalkantılar ve yeni yılla birlikte gelen zamlar olacak.

memur-ve-emekli-zammi-icin-kritik-gun-kabine-toplaniyor-zam-oranlari-belli-olacak-1

KABİNE TOPLANTISI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısının saati henüz açıklanmadı. Ancak yeni yılın ilk bebeğine toplantısının Yarın öğleden sonra 14.30 ya da 15.30 da başlaması bekleniyor.