Kariyer Kapısı Kamu İşçi Alımı Hizmeti e-devlet ile birleştirildi ve entegre olarak faaliyetlerini sürdürecek. Personel alımları artık tek noktadan gerçekleştirilecek. Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen işlemler ve açıklama ile e-devlet sistemi üzerinden yepyeni bir hizmetin daha verileceği belirtildi. Cumhurbaşkanlığı insan kaynakları ofisi ile birlikte üretilen çalışma sonrasında Kariyer Kapısı kamu işçi alımı hizmeti de artık sisteme entegre oldu. Bu müjde memur olacakları da sevindirdi.

Memur Olacaklar Müjde! E-Devlet'te Yeni Dönem Başlıyor
Vatandaşı sevindiren haber sonrasında bu hizmet sayesinde kamu kurumlarının personel alımlarını tek noktadan yapılması hedefleniyor. Otoyol, köprü ve tünel ihlali, geçiş ve borç sorgulama işlemleri, bakiye yükleme, afet ve acil durum yönetimi başkanlığı, afetzede hak sahipliği başvurusu sorgulama hizmetlerinden de artık e-devlet sistemi üzerinden kullanılabilecek. 
Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretim okulları adrese göre kayıt okulu sorgulama hizmetleri de yine milli savunma bakanlığı şehit yakınları ve gaziler için oluşturulan kira yardımı başvurusu hizmeti ve toplu konut idaresi başkanlığı'nın tapu devri işlemleri hizmeti de e-devlet sistemi üzerinden alınabilecek.

Pek Çok Hizmet Uygulaması E-Devlet Sistemine Entegre Çalışacak

E-devlet sistemi üzerinden yapılan işlemler için sürekli olarak çalışmalar devam ediyor. Çalışmalarını hız kesmeden devam ettiğini vurgulayan bakanlık su ve kanalizasyon idarelerinin abonelik başvuru ve fesih başvuru hizmetlerinin de yaygınlaştırılmasının kısa sürede sağlanacağını söyledi.
Araçların tescil hizmeti gibi bir çok hizmetin bir araya getirileceği ve tek noktadan erişim sağlanacağı böylece konsept hizmetlerinin sayısının da artırılması amaçlanıyor. Yerel yönetimler tarafından sunulan hizmetler arttırılacak. Bunun için çalışmalar sürüyor dedi.

Vatandaştan İlgi Büyük

Vatandaşlardan sisteme yoğun ilgi geldi. Ulaştırma ve altyapı bakanı teknolojinin gelişmesi ile e-devlet altyapısının güçlendiğinden bahsetti. Hizmetlerine yoğun ilgi gösteren vatandaşın bu gelişim sayesinde oldukça memnun olduğunu belirtti. E-devlet kapısında bu yıl 8 aylık dönem boyunca 5 milyar 514 milyon 941 bin 632 işlem gerçekleştirildi ve aynı dönemde vatandaşlar sosyal güvenlik kurumu, 4A hizmet dökümü, araç tescili sorgulama, Gelir İdaresi Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı, vergi borcu sorgulama, HES kodu üretme ve listeleme, Sosyal Güvenlik Kurumu, SGK tescil ve hizmet dökümü gibi tüm hizmetleri e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilebildiğini söyleyerek entegre bir sistem olarak bu sistemin işlemleri hayli kolaylaştırdığını belirtti.