Ekonomi

Memur Maaşlarında Son Durum! Memur Ne Kadar Zam Alacak?

Memur ve memur emeklisinin 2020-2021 yıllarında ne kadar maaş alacağı merak ediliyor. Hükümetle Memur-Sen arasında zam görüşmelerinde olumlu bir sonuç çıkmamış ve bu süreçte karar hakem heyetine kalmıştı. Hakem heyeti de kısa süre önce ilk toplantısını gerçekleştirdi.

 5 milyonu aşkın memur ve memur emeklisi 2020 Ocak ayında ne kadar maaş alacağını merak ediyor. Toplu sözleşme uzlaşması için gözler tamamen hakem kuruluna çevrildi. Karar ağustos ayı içerisinde açıklanacak memur ve memur emeklisi 2020 ve 2020 yıllarında ne kadar zam alacak.

Memur maaşları birkaç gün içerisinde belli olacak memurlar ve memur emeklileri Ocak’ta hakem kurulunun belirleyeceği zam oranı yansıtılacak. Ayrıca enflasyon farkı da maaş içerisine girecek. Merkez Bankası’nın açıkladığı enflasyon rakamlarına göre ikinci 6 aylık TÜFE yüzde 8.40 bu durumda memur emeklilerine ve emekli memurlara 3.46 enflasyon farklı verilecek.

Yeni maaşlar Ocak’ta hakem Kurulu’nun belirleyeceğini söylemekte yarar var. Memur ve memur emeklisi zam ve 3.46 enflasyon farkı alacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı