Gündem

Melike Hatun Camii Başkent Ankara’da İbadete Açıldı!

Başkent Ankara bugün büyük bir açılışa ev sahipliği yaptı. Uzun süredir inşaatı süren Melike Hatun Camii, Cumhurbaşkanının katılımıyla büyük törenle açıldı.

Ankara’ da yapımı geçtiğimiz günlerde biten ve son hazırlıkları gözden geçirilen Melike Hatun Camii Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla açıldı. 4 yıl önce ilk kez başlayan inşaat sesleri bugün ezan sesiyle son buldu. Muhteşem görselliği ile cemaatin odak noktası olmayı da başardı. Melike Hatun Camii bulunduğu şehre çok uygun bir cami niteliği taşıyor. 

MELİKE HATUN CAMİİ GÖZ KAMAŞTIRDI

Bugün açılışı yapılan Melike Hatun Camii 7 bin kişilik kapasiteye sahip. Alt kısımda kongre salonu,Medeniyetler Müzesi, 5 katlı otoparkı ile 27 Ekim cuma günü açıldı. Cumhurbaşkanı Melike Hatun ismi verilen camii açılışı sırasında  bazı açıklamaları da yapmayı ihmal etmedi.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, caminin isimini Bülent Arınç’ın verdiğini söyledi. Büyüklüğü ve göz kamaştırıcı görünümü ile kendisine hayran bırakan Melike Hatun Camii Ankara’nın en büyk camileri arasına girdi. Kapasitesi olarak adından söz ettiren Melike Hatun Camii, Ankara’da Gençlik Parkı’nın tam karşısında yer alıyor. Camiinin merkezi bir yerde yer alması, çok fazla rağbetin de olacağının göstergesidir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı