Gündem

Melih Gökçek, Ne Zaman İstifa Edeceğini Sosyal Medyadan Duyurdu! İşte Merakla Beklenen O Tarih

İstifası beklenen belediye başkanları arasında yer alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medyadan ne zaman istifa edeceğini açıkladı.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANACAK

Gökçek, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme yapıldığını söyledi. Gökçek, Cumartesi günü Büyükşehir Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplanacağı ve meclis üyesi arkadaşlara veda ederek istifasını vereceğini söyledi.

BUGÜN BEŞTEPE’DE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ

Ekim ayının başından beri istifası beklenen Gökçek’in istifası kesinleşti. Bugün istifa öncesi son görüşmesi olduğu söylenen Gökçek, Beştepe’de Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Bugün saat 16.00’da Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gelen Gökçek, saat 17.55’de Beştepe’den ayrıldı.

Gökçek’in, Erdoğan ile olan görüşmesinde Ankapark’ın bitirilmesini istediği iddia edildi. Gökçek, Ankapark’ın bitirilmesinde aktif olarak yer almak istediği öğrenildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Ankapark projesi için ‘’En büyük projem’’ dediği öğrenildi. Gökçek’in, Ankapark’ın 23 Nisan’da açılacağını Erdoğan’a söylediği öğrenildi. Projenin uzun sürmesinin sebebi ise projenin devlet desteği olmadan yürütülmesine bağlandı.

TOPLUM BİZDEN YENİLENME İSTİYOR

Ak Parti Yerel Yönetimden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Akaya, Belediye başkanlarının istifası hakkında konuştu. Kaya, ‘’Toplum bizden yenilenme istiyor.’’ dedi. Teşkilatlarda bir metal yorgunluğunun söz konusu olduğuna dikkat çeken Kaya, belediyeler için de aynı durumun olduğunu söyledi. Kaya, bu anlamda toplumun beklentilerine yanıt verildiğini ve değişim sürecinin başlatıldığını söyledi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı