Meksika Futbolunda Şok Karar! Küme Düşme 5 Yıl Kaldırıldı!

Meksika futbolunda çok ilginç bir değişikliğe imza atıldı. Liga MX Yönetim Kurulu Başkanı Enrique Bonilla'nın açıklamasına göre Meksika 1. ve 2.liglerinde 5 sezon boyunca ne küme düşme olacak ne de küme yükselmeye izin verilecek.

Meksika Futbolunda Şok Karar! Küme Düşme 5 Yıl Kaldırıldı!
18 Nisan 2020 - 20:48

Dünya futbolu Meksika'da alınan ilginç bir karar ile şaşkına döndü. Meksika kulüplerinin mali açıdan zor duruma düşmesi sebebiyle küme düşme ve üst lige terfi 5 sezon süresince kaldırıldı.

Birinci ve ikinci lig takımlarını ilgilendiren bu gelişme üzerine dünyada tartışmalar başladı. İkinci ligde maçların bir anlamı kalmayacağı ve bu yüzden Meksika futbolunun geriye gideceği belirtilerek alınan kararın yanlışlığı vurgulandı.

Liga MX Yönetim Kurulu Başkanı Enrique Bonilla'nın açıklamasıyla duyurulan karar Meksika'da da olumsuz tepkilerle karşılandı. Mali açıdan kulüpleri kurtaracak hamlenin ekonomik daralma olması gerektiğini vurgulayan Meksikalı futbolseverler liglerde heyecanın kalmayacağı ve Meksika futbolunun 5 yıl süresince dibi göreceğini ifade ettiler.

Bonilla'nın açıkladığı kararın detaylarına göre ikinci lig kulüpleri genç oyuncu yetiştirme görevi yapacaklar ve bu 5 yıl boyunca yıllık 845 bin dolar maddi yardım alacaklar.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum