Fox Tv'nin Mahkum dizisinin geçtiğimiz hafta nedensiz şekilde yayından kaldırılmasının nedeni ortaya çıktı! Orjinal senaryodan oldukça sapan hatta karakterler değiştirilen dizi orjinal yapımdan veto yedi!

Uyarlama dizilerden biri olan Mahkum dizisi geçtiğimiz hafta yayınlanmadı. Ekrana gelmeyen dizinin hayranları Mahkum'un neden yayından kaldırıldığında dair bir açıklama bekledi ancak açıklama da gelmemişti!

Güney Kore yapımı Innocent Defendant dizisinde uyarlanan Mahkum dizisi ilk bölümlerde Perşembe akşamları büyük bir reyting oranı yakalamış ve zirveye yerleşmişti. Orjinal yapımla birebir giden ilk bölümler hem senaryo hem de kadro ile büyük ilgi çekmiş ve başarı sağlamıştı.

1454213-27335606

Ancak Mahkum dizisi orjinal senaryodan çok çabuk saptı! Başrolünde Onur Tuna, İsmail Hacıoğlu, Melike İpek Yalova ve Seray Kaya'nın yer aldığı Mahkum dizisi son bölümlerde orjinal senaryodan iyice saptı. Hatta karakterler öyle değişti ki verilmek istenilen mesaj ve orjinal dizinin ana temasından oldukça farklı bir yapım ortaya çıktı!

Mahkum dizisinde Barış Yesari karakteri orjinal yapımdan öyle saptı ki Türk yapımında oldukça iyi biri haline getirildi. Orjinal senaryoda saf kötü olan karkater bizde Joker kıvamına getirildi.

En büyük eleştiri ise Büge karakteri. Türk senaristlerin kadınları ezik gösterme sevdası şaşmadı. Orjinal senaryoda oldukça güçlü olan karakter bizde 4 kadın öldüren saf kötü bir karaktere oldukça bağlı aşırı aşık onsuz bir şey yapamyan bir karakter haline getirilidi. 

buge-yesari-babasi-mahkum-dizisi-2Mhb_cover

Dizinin son bölümünde ise Savcı Fırat ve Barış'ın adeta dostluğa dönen ilişkisi pes dedirtti. Karısını öldüren 4 kadın ve öz kardeşini ölüren bir karakter ile idealist bir Savcı adeta kanka oldu. İkili arasında ki çekim arkadaşlığa getirildi. 

Gözden kaçırmayın

Atatürk Dizisinde Ali Rıza Bey'i Sürpriz İsim Canlandıracak! Atatürk Dizisinde Ali Rıza Bey'i Sürpriz İsim Canlandıracak!

Son olarak ise diziye katılan Sinyor karakteri de orjinal yapımda yer almıyor. Dizi uzatılmak istenirken orjinal yapımdan çok erken sapması ve temanın değiştirilmesi hayranlar tarafından tepki çekti. Mahkum dizisi son bölümlerde zirveyi Camdaki Kız'a kaptırmak durumunda kaldı.  

3283372_810x458