Gündem

Meclis'te ortam gerildi! MHP ve CHP birbirine girdi!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in sözleri Meclis’e damga vurdu. 24 Haziran 2018 seçimlerinden önce MHP’nin ‘Af’ açıklamalarına değinen  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP’nin ‘Af çıkaracağız’ vaadiyle seçmenini kandırdığını söylemesi üzerine Meclis biranda karıştı.

NEREYE GİDİYORSUNUZ?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ilişkin değerlendirmede bulunmak için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşma yapan CHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel’in sözleri Meclis’in karışmasına neden oldu. Meclis’in tatil programıyla ilgili olarak sert bir açıklama yapan Özel, “Nereye gidiyorsunuz arkadalar? Geçen sene 24 Haziran seçimlerinden önce affı ortaya atıp cezaevinde yatan kişilerin, onların ailelerinin duygularını istismar edip daha sonra bu konuda hiçbir şey yapmayanlar nereye gidiyorsunuz? Bütün Türkiye şunu biliyor: ‘ben ittifak ortağı olacağım. Büyük ortağın başı sayemde Türkiye’yi yönetecek. Bir tane bakanlık almadan görülmedik destek vereceğim. Seçmene af sözü vereceğim ama sözümü tutmak için ittifak ortağını komisyon toplantısına kadar getirtemeyeceğim. Ya milleti kandırıyorsunuz ya size gönül vermiş partililerinizi, oy vermiş insanları kandırıyorsunuz. Çok net söylüyoruz; 24 Haziran’da size oy vermiş mahkum yakınları kendilerini kandırılmış, aldatılmış ve istismar edilmiş hissediyor. yazıklar olsun.” dedi.

İKİ GÜN İÇİNDE HAVLU ATTINIZ

MHP’li vekillerin tehditleri üzerine “Tehditleriniz vız gelir tırıs gider buradayız konuşacağız” diyen Özel, “İkincisi Emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) söz verip kanun teklifi verip burada EYT’lilere sözünü tutan Grup Başkan Vekilini görevden alan partisiniz. Biz MHP’yi çok iyi tanırız da siz MHP’yi tanınmaz hale getirenlersiniz. Mitili oraya atacağım deyip de cafcaflı devlet arabalarıyla gidip 2 gün içinde havlu atanlarsınız. Konuşulacak bu çatıda konuşmayı tükettik siz yumruklaşmak istiyorsunuz. Tehditleriniz vız gelir tırıs gider buradayız konuşacağız.” ifadelerini kullanarak yerine geçtiği sırada MHP’li vekiller üzerine yürüdü.

Meclis’te çıkan gergin ortam sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Özel, “Parlamento konuşulan yerdir, fikirleri ile yenemediklerini kaba kuvvet ile yenmeye çalışıyorlar. Bizi asla yenemeyecekler.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu